Меню
Остання редакція: 10 березня 2017

Практичне заняття-екскурсія на кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи

Викладачі кафедри в рамках вивчення курсу «Організація туристичних подорожей» і «Інфраструктура Туризму» провели практичне заняття-екскурсія у «Таємничих підземеллях Василіанського монастиря».

На початку заняття Людмила Транченко зазначила, що 6 червня 2016р. в ДІАЗ «Стара Умань» відкрився новий туристичний маршрут «Таємничими підземеллями Василіанського монастиря». Побудували монастир у 1764-1766 рр. Тоді це був один із центрів освіти Київської області, мав школу з 400 учнями і виховував католиків та вірнопідданих польської шляхти. У 1768 році підземними ходами до міста потрапили гайдамаки і влаштували тут найкривавішу розправу: польські шляхтичі, греко-католицькі священики та євреї-орендарі були вирізані або втоплені у криницях, а їхнє майно опинилося в руках ватажків повстання. У 1674 році цими ходами до фортеці потрапили турки, так само захопивши місто буквально з-під землі.

На вході у монастир студентів зустрів чернець, який провів екскурсію підземеллями, переповідаючи історії життя монахів, які служили при монастирі Василіанів. Студенти на власні очі побачили 250-річні келії, трапезні на коридори монастиря. Студенти затамувавши подих слухали розповідь монаха.

Практичне заняття-екскурсія полягало у тому, щоб студенти накопичували наочні уявлення та життєві факти, збагаченню чуттєвого досвіду; встановленню зв’язку теорії з практикою, з життям; вирішенню завдань естетичного виховання, розвитку почуття любові майбутньої професії, до рідного краю.

Людмила Транченко