Меню
Остання редакція: 03 червня 2018

Студенти Уманського НУС – учасники першого туристичного форуму Умані

З метою формування покоління молодих науковців та практиків у туристичній сфері, сприяння розвитку і реалізації здібностей, активізації науково-практичних знань студенти спеціальностей туризм і готельно-ресторанна справа Уманського національного університету садівництва відвідали Перший туристичний форум Умані, що проходив 31 травня – 1 червня 2018 р.

 

Організаторами форуму виступили відділ туризму Уманської міської ради та благодійний фонд «Uman Tomorrow».

Основною метою форуму було  налагодження ефективної взаємодії всіх учасників туристичного ринку міста Умані і країни в цілому, представлення новітніх інструментів розвитку туризму, майбутніх перспектив галузі. 
Також були обговорені питання щодо проблем функціонування індустрії гостинності та шляхи їх вирішення, формування туристичного іміджу міста і ін.

Відкрила форум Анна Ковальова, начальник відділу туризму Уманської міської ради, яка на правах модератора представила поважних гостей і надала слово для виступу  меру м. Умань Олександру Цебрію, який зазначив, що на сьогоднішній день Умань –  невелике місто з населенням 90 тис. осіб, приймає до 500 тис. туристів на рік. Ці показники вищі, ніж в таких містах як Чернівці (бл. 320 тис. туристів на рік) і Кам’янець-Подільський (бл. 170 тис. туристів на рік). Є ряд туристичних інновацій і заходів, які влада міста започаткувала за останні кілька років. Найближчі п’ять років Умань очікує на інвестиції у сферу туризму та гостинності на суму близько 25 млн. доларів США. Планується будівництво трьох-чотирьох висококласних готелів, проводитиметься категоризація вже існуючих.

 

Серед гостей і спікерів форуму були народні депутати Верховної Ради України Антон Яценко та Максим Поляков. Така велика увагу до форуму, яку посадовці особисто приділили, пояснюється великою роллю інвестицій в туристичну сферу  Уманщини, які перетворились на одне з вагомих джерел грошових надходжень для Умані. 

   

Перший туристичний форум – це переосмислення того, що вже зроблено і що потрібно робити в майбутньому для розвитку туристичної інфраструктури Умані. У програмі було передбачено дві ключові сесії: перша – «Туристичний потенціал Умані», де обговорювали ті локації і об'єкти, які вже існують, які є нагальні проблеми і як їх виправити. Під час другої сесії «Кластер як прогресивна форма розвитку туризму у місті» йшлося про важливість спільної роботи, ролі громад, асоціацій, альянсів у розвитку туризму та дестинацій.

«Умань – це місто, в якому за останні декілька років туризм розвивається особливо стрімкими темпами. Наша мета – зробити місто найпопулярнішим туристичним напрямком в Україні та відкрити Умань для Європи, Близького Сходу та Америки», – зазначив в своїй доповіді Президент одного з співорганізаторів форуму, благодійного фонду «Uman Tomorrow» Олександр Файнін. – «Метою комплексної програми розвитку туристичної інфраструктури благодійного фонду «Uman Tomorrow» є наявність в Умані 1 тис. ліжко-місць європейського класу до 2023 року. Повернення інвестицій у сферу гостинності триває 7-15 років, але будівництво чи реконструкція готелю – це своєрідний власний пенсійний фонд, який постійно приноситиме прибуток власнику та його нащадкам...»

Насиченою й цікавою вийшла ділова програма туристичного форуму, адже він зібрав найкращих фахівців та експертів галузі з усієї України. Змістовними та цікавими були доповіді Олександра Мельничука, директора ДІАЗ «Стара Умань» на тему «Комплекс центральних туристичних об’єктів міста. Проблеми та перспективи розвитку» та Тетяни Кравець, вченого секретаря НДП «Софіївка» – «Унікальність дендрологічного парку «Софіївка» як запорука туристичної привабливості», Дмитра Семківа, заступника генерального директора мережі Reikartz Hotels Group на тему «Готельні ланцюги – перспективи розвитку на Уманщині», Олександра Чорного, власника школи готельєрів «School of  Hotel Basics Michelle» на тему «Сучасні методи підвищення кваліфікації готельєрів».

У ході виникнення дискусійних питань членами форуму велися жваві перемовини. Сьогодні туризм визнаний у світі однією з найбільш перспективних галузей національних економік. Черкаська область має всі можливості для успішного розвитку галузі – адже має значні рекреаційно-курортні та туристичні ресурси. Тим не менш, експерти з туризму та інфраструктури бачать нагальні проблеми у туристичній галузі Умані та району, які потрібно вирішувати найближчим часом. Це стосується індустрії гостинності, ресторанного бізнесу, пасажирського та туристичного транспорту, а також маркетингової політики Умані як туристичного напрямку.

Крім того, під час обговорень учасники форуму  визначили переваги збільшення потоку туристів для жителів міста. Крім надходжень до бюджету, внаслідок збільшення кількості об’єктів гостинності буде створено нові робочі місця. У рамках заходу всі бажаючі мали змогу отримати кваліфіковані відповіді на актуальні питання в сфері туризму та гостинності та висловити власні думки щодо подальшого туристичного розвитку Умані та Уманщини. Також під час форуму для всіх присутніх була презентована перша туристична карта Умані, яка містить всі основні туристичні локації міста.

Якісний розвиток туристичної галузі можливий лише за умови динамічного розвитку профільної спеціальної та вищої освіти. Ось чому форум сприятиме становленню Умані як європейського міста і цікавого туристичного напрямку, залученню інвестицій, розвитку хай-тек, і найголовніше – підготовці власних кадрів, які залишаться працювати у сфері туризму.

Такого роду заходи, організовані благодійними організаціями та місцевими органами влади, сприятимуть розвитку туристичної та готельно-ресторанної індустрії, що у свою привноситиме надходження до бюджету та покращуватиме економічний розвиток міста.