Меню
Остання редакція: 13 червня 2017

Студентський майстер-клас «Кухні народів світу»

 «Долі націй знаходяться в залежності від того, як вони харчуються»

Жан Антельм Брилья-Саварен

 

Національні страви є частиною культури країни, а також популярною «пам’яткою» для будь-якого туриста. Кожній національній кухні властиві свої власні риси: використання певних продуктів і способів їхньої обробки, посуд, у якому подається їжа, дотримання специфічних традицій і навіть ритуалів у споживанні їжі. Продукти, які складають основу кухні тієї чи іншої національності, залежать від природних особливостей, географії місцевості, клімату, релігії. Подорожуючи за кордоном, ви звісно волієте спробувати найвідомішу страву в чужій країні.

Під час вивчення дисципліни «Кулінарна етнологія» студенти, спеціальності «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм» Уманського національного університету садівництва, відправилися в чудову подорож навколо світу смачним кулінарним маршрутом та відкрили для себе аромати і традиції різноманітних кухонь світу.

В рамках вивчення дисципліни було проведено залікове заняття «Кухні народів світу», учасниками якого стали студенти 3 курсу. Під час майстер-класу студенти презентували страву певної країни, досліджували історію її походження, національні традиції, особливості приготування, гастрономічні звички та прийоми подавання страви до столу. На майстер-класі були представлені національні страви: української, грузинської, італійської та американської кухонь.

Особливий інтерес викликала історія походження страв та їх географічне поширення. Наприклад, піца Маргарита зобов’язана своєю назвою королеві Маргариті Савойській, дружини короля Італії Умберто. Під час візиту до Неаполя для королеви та її чоловіка було приготовлено кілька різних піц. Одна з них привернула увагу королеви, тому що в її начинці були присутні всі три кольори італійського прапора. Червоний колір вийшов завдяки помідорам, білий –сир моцарелла, а зелений – гілочки базиліка. Ідея оформлення піци і її ніжний смак дуже сподобалися королеві, тому, згодом, вона й отримала таку назву – піца Маргарита.

Цікаво було дізнатися, що використовуючи одні й ті самі продукти, різні народи у процесі приготування страви надають їй свого неповторного смаку. Прикладом можуть бути кухні більшості народів Європи, які застосовують для приготування їжі в основному однакові продукти: картоплю, томати, огірки, борошняні вироби, м’ясо, птицю, рибу та інші. Але страви, приготовані з них, матимуть різний смак у болгар, угорців, німців, оскільки технологія обробки продуктів різна.

Описані вище кухні світу – це лише початок кулінарного маршруту. Смачних зупинок набагато більше. Смачного!