Меню

Студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС – учасники правопросвітницького тренінгу «Право на працю для молоді»

У рамках співпраці з колегами кафедри туристичного бізнесу Харківської державної академії культури 14 квітня 2021 року доценти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва Раїса Кожухівська та Олена Саковська разом зі студентами, які навчаються за спеціальністю 242 «Туризм», взяли участь у тренінгу «Право на працю для молоді». Відеозустріч відбулась завдяки використанню сервісу відеотелефонного зв’язку Google Meet.

Питання правової обізнаності молоді, особливо випускників закладів вищої освіти, є досить актуальним та важливим. Мета тренінгу – сприяти формуванню у студентів правової культури, загальнолюдських цінностей, дати уявлення про головні обов’язки людини та їх взаємозв'язок з правами, навчити приймати аргументовані рішення щодо балансу прав та обов’язків, виховувати цілеспрямованість, взаємоповагу, здатність до співробітництва у колективі, дисциплінованість, увагу та дбайливе ставлення до свого життя. 

 

 Модераторами онлайн зустрічі виступили студенти Харківської державної академії культури Ліана Курьонкова та Нікіта Минко. Під керівництвом доцента кафедри туристичного бізнесу Алли Аніщенко вони підготували презентаційний матеріал та розповіли, як підготуватися до співбесіди з роботодавцем та як поводитись на ній, як зрозуміти чи варто працювати на даному підприємстві, пpo бaзoвi чиннi тpудoвi пpaвa працівника тa мoжливicть їx зaxиcтити. 

Зaxiд вiдбувcя у фopмaтi cпiлкувaння з eлeмeнтaми гpи. У xoдi тренінгу cтудeнти пiдвищувaли piвeнь oбiзнaнocтi пpo cвoї пpaвa у пpaвoвiднocинax з poбoтoдaвцями, дiзнaлиcя як зaxиcтитиcя вiд шaxpaйcтвa. Говорили про законодавство, про окремі гарантії реалізації права на працю, трудову діяльність і працевлаштування для молоді, про окремі аспекти щодо норм тривалості робочого часу, заробітної плати, відпустки. А також отримали розгорнуту інформацію з пошуку роботи в Україні та за кордоном, щодо роботи рекрутингових та кадрових агенцій, посилання на цілий ряд офіційних сайтів, щоб перевірити роботодавців на доброчесність та розібрали типові порушення законодавства.

 

 Під час тренінгу студенти дізналися: Що таке право на працю і якими документами воно регулюється? З якого віку, за яких умов та скільки часу може працювати неповнолітня особа? Соціальні гарантії, право на відпустку та лікарняні. Що таке резюме та як його складати під конкретну вакансію. Познайомились з дискримінаційними оголошеннями та дізналися, як шукати роботу та перевірити роботодавця на «доброчесність». Взнали відмінності рекрутингових агенцій та агенцій з працевлаштування. Кому можна довіряти, а з ким поводитись дуже обережно. Чому важливо «читати» документи, які підписуєш? Познайомились з окремими аспектами трудової діяльності та поняттям «eлeктpoннa тpудoвa книжкa». Розібралися чим відрізняється трудова угода від цивільно-правової угоди. Які ризики та соціальні гарантії для працівника. Поговорили про роботу в Інтернеті та багато про що ще.

 

Дякую усім учасникам за активну участь та включеність в робочий процес протягом усього тренінгу. Завдяки цьому тренінгу студенти точно знатимуть свої трудові права і зможуть їх відстояти.

Загалом колектив кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС різнопланово і плідно працює над розширенням географії міжуніверситетських зв’язків, підготовкою та проведенням науково-практичних конференцій, семінарів, тренінгів, що дає помітний позитивний результат. 

 

к.е.н., доцент кафедри туризму

та готельно-ресторанної справи

Олена Саковська