Меню

Відкритий коучинг «Організація сільського зеленого туризму» на базі агросадиби «Козацький хутір»

На сьогодні зареєстровано близько 1600 садиб на всю Україну, які надають послуги зеленого туризму. Іноземні туристи отримують справжнє задоволення від живописних українських ландшафтів, затишної атмосфери українських містечок, гостинності українського народу.

Як явище сільський туризм зародився у 18 столітті у французьких і швейцарських Альпах. Тоді на найвищих альпійських піках Європи почали з’являтися перші гостьові будиночки-шале для обслуговування експедицій британських туристів-природолюбів.

У 20 столітті сільський зелений туризм набув уже масового розвитку, а у 21 сторіччі індустрія сільського туризму стає сектором світового туристичного господарства, що найбільш динамічно розвивається. Важливим фактом є те, що обсяги надання агро - туристичних послуг у європейських постіндустріальних країнах нині практично у 2-4 рази перевищують обсяги зростання готельної бази і курортного сервісу.

Мода на туристичний відпочинок у селі в Україну прийшла у 90-х роках минулого століття. Навіть на законодавчому рівні з’явилося таке поняття, як сільський зелений туризм (Закон України «Про туризм» № 324 від 15.09.1995). З’явилася і Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. Серед українців першопрохідцями в розвитку цього напряму стали західні області – Карпатський регіон. 

Тривалий час українське село переважно розглядалося як ресурс для сільгоспвиробництва. Питання ж соціального розвитку, екологічного, культурного, освітнього, тим паче туристичного відступали на другий план. За виробничими показниками забували про людину. В результаті отримали специфічну ситуацію, коли маємо потужний аграрний сектор і водночас складну соціально-економічну ситуацію в селі. А також непросту демографію – молодь просто виїздить у міста. Займатися господарством, бізнесом та туризмом у селі просто нікому.

Села України – це справжня знахідка для туриста. Для комфортного відпочинку туристам пропонують міні-садиби в сільській місцевості - комплекс житлових, господарських і паркових споруд, які складають одне ціле. Відпочинок на березі річки, прогулянки в лісі на свіжому повітрі, смачні домашні страви національної кухні, рибалка, катання на човні - все це та багато іншого пропонують туристам для комфортного відпочинку.  

Зелений сільський туризм дає можливість мешканцям великого міста відпочити на природі від міської метушні, забути про стрес, відвідати місцеві визначні пам'ятки, ознайомитися з побутом сільських жителів та народними традиціями, які вони змогли зберегти і донести до наших днів, а при бажанні і взяти участь у цікавих роботах на свіжому повітрі.

1 листопада 2018 року для студентів спеціальності 242 «Туризм» та 241 «Готельно-ресторанна справа» було проведено відкритий коучинг «Організація сільського зеленого туризму» на базі агросадиби «Козацький хутір».

 

Студенти мали змогу наочно познайомитись з агросадибою, її інфраструктурою, послугами, організацією харчування тощо. Керівник «Козацького хутора» продемонструвала присутнім поєднання відпочинку з поліпшенням здоров’я, відвідування ферми та природного зоопарку, велоспорт і т.д. Проживання в окремих кімнатах, які оздобленні в етностилі з використанням лише натуральних матеріалів.

Під час коучингу студенти мали можливість побачити процес надання послуг з сільського зеленого туризму, познайомитись з сільськими традиціями та культурою, народними промислами та ремеслами.

Зелений туризм - це не тільки споглядання, але й активна участь у житті села. Туристи ведуть сільський спосіб життя. Вони живуть в затишних садибах, збирають гриби та ягоди, ходять на полювання та риболовлю, допомагають у полі, при бажанні можуть навчитися їздити верхи на коні, виготовляти горщики з глини, плести вироби з лози та навіть доїти корову (погодьтеся, для багатьох городян це справжній подвиг - вони до корови підійти бояться, не те, щоб її подоїти) тощо. Також туристи беруть участь у народних обрядах та гуляннях.

Всі присутні отримали масу задоволення та позитивних вражень!!!!

Дякуємо керівництву агросадиби «Козацький хутір» за можливість проведення практичних занять.

Людмила Нещадим, к.е.н., доцент