Закордонне стажування в Болгарії

Сьогодні туризм визнаний однією з найбільш перспективних галузей національних економік світу. Якісний розвиток туристичної галузі можливий лише за умови динамічного розвитку профільної спеціальної та вищої освіти. Кваліфіковані фахівці в сфері туризму цінуються не тільки в Україні, а й за кордоном. Ось чому кожного року кафедрою туризму та готельно-ресторанної справи разом з відділом міжнародних зв’язків Уманського національного університету садівництва організовується закордонне стажування студентів.

Закордонні поїздки студентів є можливістю познайомитися із досягненнями в туристичному бізнесі країн-лідерів, обмінятися досвідом, отримати фахові консультації, знання, а крім того – побачити світ, ознайомитися із історією, культурою і традиціями інших народів.

Влітку 2018 року студенти 41-тм групи спеціальності «Туризм» Свирбиус Інна та Михайлова Наталія проходили стажування в сонячній Болгарії. Протягом трьох місяців здобували фаховий досвід на морському узбережжі Еленіте в готелі «RoyalBay», що належить туристичному комплексу «VictoriaGroupHotels&Resorts».

Метою цієї поїздки було здобуття неоціненного практичного професійного досвіду, а також нагода відпочити в цій країні, розширити своє світобачення.

Приємне враження справила на нас менеджер готелю Сніжана Трєнчева, яка привітно зустріла та ознайомила з територією готелю. З будь-яким проханням ми могли звернутися до неї, і вона миттєво реагувала на нього.

Під час стажування ми працювали в ресторані, де виконували обов’язки офіціантів (форма обслуговування – шведський стіл). Нашим керівником був Методі Трєнчев, який завжди відносився до нас з повагою та розумінням.

Робочий тиждень  тривав 6 днів по 8 годин щодня. В наші обов’язки входили:оформлення зали, сервіровка столу, обслуговування туристів в ресторані, полірування посуду. Перший час було важко, як морально так і фізично, але згодом завдяки нашому дружньому колективу робота була в задоволення. Проживали в готелі у кімнатах, відведених для персоналу, харчувалися за рахунок роботодавця тричі на добу.

Так як ми працювали в ресторані, нам вдалось скуштувати багато різноманітних смачних болгарських страв. Особливо сподобались суп таратор, піснамусака, сарми лозові, рибна чорба, а деякі з цих страв ми навіть навчилися готувати. Також нам випала нагода взяти участь у дегустації болгарських вин, ракії та солодощів.

Окрім суто практичних навичок, побачили  іншу культуру, традиції, побут, вивчили болгарську мову, познайомилися з людьми з різних куточків світу: поляками, німцями, індусами, румунами, африканцями. Дуже приємно було бачити українців, які підбадьорювали нас.

Вільний від роботи час ми весело проводили у колі друзів: відпочивали на морі, в аквапарку, катались на катамаранах, водних скутерах. Теплими затишними вечорами ми полюбляли збиратися біля вогнища та співати під гітару пісні. Ще відвідали з екскурсійною метою такі міста як: Бургас, Несебр, Светі-Влас, Сонячний берег.

Найбільше нас вразив своєю красою і ошатністю Несебр–місто зі своєю багатою історією і архітектурою. Незвичайні старі будинки південного типу, де нижній поверх побудований з каменю, а верхній – з дерева, створюють свій колорит. Зазвичай жителі прикрашають свої вікна всілякими квітами, це дуже радує око. Частину вулиць заасфальтовано, на інших – старовинна бруківка.

У Несебрі побували в церкві Святої Софії, яка відома також як Стара метрополія, що знаходиться в центрі. Старовинна церква є пам’ятником ЮНЕСКО і входить в перелік 100 національних туристичних місць Болгарії.

Завдяки програмі закордонного стажування ми підвищили свої фахові компетенції, вдосконалили рівень володіння іноземними мовами, розвили комунікативні навики, що сприятимуть ефективній підготовці до майбутньої професійної діяльності у справжніх виробничих реаліях.

Це було найстрімкіше  та незабутнє літо, сповнене яскравими спогадами та новими знайомствами.  Поїздка в Болгарію залишила по собі безцінний досвід і знання.

Студенти 41-тм групи

Наталія Михайлова, Інна Свирбиус