Академічна доброчесність і підготовка навчально-методичних матеріалів

15 вересня викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи та студенти освітніх програм "Готельно-ресторанна справа" та "Туризм" освітнього ступеня молодший бакалавр та бакалавр  Уманського НУС долучилися до онлайн-вебінару «Академічна доброчесність і підготовка навчально-методичних матеріалів» організованого Unicheck та Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО).

Основою заходу стала потреба створення у ЗВО якісних методичних матеріалів та необхідність при цьому врахувати безліч моментів, від відбору професіоналів, які будуть складати плани, до того, як ці матеріали покращують якість підготовки здобувачів освіти.

Спікерами заходу стали :

-    Олена Єременко – заступниця голови агентства із забезпечення якості вищої освіти.

-    Іван Назаров – член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

-    Андрій Сідляренко – експерт з академічної доброчесності, комерційний директор Unicheck Україна.

Олена Єременко розповіла про вимоги та рекомендації щодо оформлення та змісту навчально-методичних матеріалів, вимоги до авторів та врахування інтересів здобувачів вищої освіти при створенні програм.

Іван Назаров роз’яснив поняття академічної доброчесності, політику, стандарти і процедури дотримання академічної доброчесності. Описав правове регулювання академічної доброчесності та роль Національного агентства у формуванні простору академічної доброчесності та реагування на її порушення.

Андрій Сідляренко приділив увагу використанню програмних продуктів для забезпечення академічної доброчесності навчально-методичних матеріалів. Поділився п’ятьма ключовими компонентами культури академічної доброчесності та її впровадження у закладі вищої освіти.

На завершення спікери відповіли на питання учасників та загалом наголосили, що академічна доброчесність стосується не лише якості освіти – вона напряму впливає на те, яких громадян виховує система вищої в країні, які цінності закладаються під час навчання в університеті та яким є «секрет успіху» в суспільстві.

Людмила Малюга к.е.н., доцент кафедри

туризму  та готельно-ресторанної справи