Дотримання правил академічної доброчесності здобувачами вищої освіти

Із метою формування у здобувачів вищої освіти уявлення про академічну доброчесність директором Наукової бібліотеки Уманського НУС Тетяною Кравченко та її заступником Наталією Олейніченко для студентів, які здобувають освіту за спеціальностями 241 «Готельно-ресторанна справа» і 242 «Туризм» було проведено онлайн заняття «Говоримо про академічну доброчесність».

Під час зустрічі її учасники визначили, що таке чесність, доброчесність, академічна доброчесність, значення, основні принципи, цінності та важливість. У ході заняття присутніх було ознайомлено з основними принципами доброчесності та надано інформаційні роз’яснення щодо видів й суті порушень академічної доброчесності.

Значну увагу спікерів заходу було приділено практичним рекомендаціям щодо розуміння теоретичних основ та дієвих інструментів, які допомагають посилити культуру академічної доброчесності. Наталією Олейніченко було презентовано відеоролики «Навчайся гідно та відповідально», «Плагіат» та «Види академічних порушень».

Після перегляду презентаційного матеріалу студенти мали змогу взяти участь у вікторині, де визначали види академічних порушень та ознайомилися із переліком програм, які використовуються в Уманському НУС для перевірки академічних текстів, наукових та випускних кваліфікаційних робіт на плагіат.

Після зустрічі усі бажаючі на власну електронну скриньку отримали  від бібліотеки бюлетені «Як мені писати без академічного плагіату», «Плагіат чи порушення авторського права?».

Раїса Кожухівська,

к.е.н., доцент,

гарант освітньо-професійної програми «Туризм»

першого (бакалаврського) рівня вищої освіти