Екскурсія в Уманський краєзнавчий музей

Традиційно в рамках  святкування тижня туризму студенти першого курсу мали можливість відвідати Уманський краєзнавчий музей.

Уманський краєзнавчий музей один із найстаріших музеїв в Україні. Його відкриття відбулося в листопаді 1917 року. За історичною та художньою цінністю фондового зібрання музей був одним з кращих в Україні, однак в роки Другої світової війни музей було розграбовано окупантами. Найцінніші експонати і колекції було вивезено до Німеччини. Довгі роки місто відновлювало музейне зібрання.

Ознайомлення із експонатами краєзнавчого музею – це  гарна можливість для студентів поповнити свої знання про історію та культуру Уманщини.

Працівниками музею для студентів була проведена оглядова екскурсія, в ході якої відвідувачі ознайомилися з експозиціями, що розміщуються в залах та широко висвітлють історію Уманщини з найдавніших часів дотепер та природу краю.

Фондова збірка Уманського краєзнавчого музею нараховує близько 50 тисяч експонатів. Серед них — унікальні археологічна та нумізматична колекції, предмети декоративно-прикладного мистецтва, воєнно-історичні, історико-побутові, художні, документальні та фотодокументи.Основні напрямки діяльності музею полягають у збиранні, науковому вивченні і всебічному освітньо-виховному використанні музейних предметів.

У залах музею щорічно експонуються виставки, створені на основі фондових колекцій музею.

Валентина Непочатенко,

доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи