Фахівець туристичної індустрії – професія для мандрівників

На даний час туристична галузь одна з найвигідніших і найперспективніших галузей економіки. Світовий досвід та практика економічної, соціальної і політичної стабільності розвинених країн підтверджує той факт, що географічне положення держави, природно-кліматичні ресурси, історичні пам’ятки та здобутки культури стають загальним благом лише завдяки туризму. Зважаючи на сучасні тенденції світового ринку туристичної галузі, підготовка фахівців у даній сфері є нагальною життєвою необхідністю.

Фахівець з туризму: хто він?

Менеджер з туризму – це фахівець, який займається організацією, формуванням, продажем та обслуговування туристичного пакету клієнтів.  Нині це одна з найбільш затребуваних професій в індустрії відпочинку та розваг. Найвищим професіоналізмом такого спеціаліста вважається вміння розшифрувати мрію клієнта. Для досягнення бажаного результату менеджеру з туризму буде замало виконувати роль пасивної фігури, яка тільки презентує товар, йому потрібно заволодіти увагою клієнта, продемонструвати перспективи майбутніх вражень, промріяти разом про майбутній відпочинок і лише тоді запропонувати його.

В обов’язки менеджера з туризму входить:

- планування і складання програми туристичних турів, маршрутів, розрахунок їх вартості;

- бронювання та продаж квитків, бронювання місць в готелях;

- оформлення туристичної документації, візове забезпечення;

- проведення та аналіз маркетингових і рекламних кампаній;

- взаємодія з іншими контактними організаціями та укладення договорів;

- виконання адміністративних функцій (інструктаж гідів і водіїв тощо).

Переваги професії

Основними перевагами даної професії є можливість подорожей (як ділових поїздок, так і купівля путівок за зниженою ціною). А також дана професія в Україні належить до найбільш високооплачуваних. Середня зарплата менеджера з туризму складається з фіксованої частини і відсотків – зазвичай 500-1000 доларів США. Фахівці з досвідом роботи від п’яти років, які мають свою клієнтську базу, можуть розраховувати на 1500-2000 доларів США. За даними інтернет-порталу ubr, заробітна плата професійного менеджера з VIP-туризму складає 5 тис. доларів США на місяць.

Конкуренція на ринку досить велика, і успіх компанії залежить від того, наскільки менеджер з туризму зможе переконати клієнта вибрати саме їх пропозицію. На даний час вимоги до кандидатів на посаду менеджерів з туризму значно зросли. Роботодавці вимагають знань туристичних напрямків, іноземної мови, володіння навичками комунікації та вищу профільну освіту.

Глибокі теоретичні знання та практичні вміння з галузі туризм можна здобути на факультеті менеджменту Уманського національного університету садівництва за напрямом підготовки 6.140103«Туризм».

Де і ким працювати?

Сфера діяльності випускників: підприємства, організації та держустанови, що здійснюють діяльність у сфері туризму (туристичні агенції, туроператори, екскурсійні бюро, інформаційно-краєзнавчі центри тощо).

Випускники можуть займати первинні посади:

(за Національним класифікатором професій України ДК 003:2010 «Класифікатор професій)»:

• 1448.1 Менеджер (управитель) з туризму.
  • 2444.2 Гід-перекладач.
  • 2481.2 Туризмознавець.
  • 3340 Інструктор-методист з туризму.
  • 3414 Інструктор оздоровчо-спортивного туризму (за видами туризму).
  • 3414 Фахівець з розвитку сільського туризму.
  • 3414 Фахівець з туристичного обслуговування.
  • 3414 Організатор туристичної і готельної діяльності.
  • 3414 Організатор подорожей (екскурсій).
  • 3414 Фахівець із конференц-сервісу.
  • 3414 Фахівець із організації дозвілля.
  • 3414 Фахівець із туристичної безпеки.
  • 3414 Фахівець із спеціалізованого обслуговування в туризмі.
  • 3439 Інспектор з туризму.
  • 4221 Агент з організації туризму.

а також:

• менеджер з туристичного напряму;
  • менеджер з внутрішнього туризму;
  • менеджер з міжнародного туризму;
  • керівник туристичної групи;
  • фахівець з питань безпеки в туризмі;
  • консультант з питань страхування в туризмі;
  • фахівець туристичного супроводу;
  • керівник департаменту з туризму в органах виконавчої влади (на державному та регіональному рівні);
  • агент з організації туризму;
  • консультант з  подорожей, консультант (в апараті органів державної влади);
  • оргсекретар (асоціації, союзу, федерації туризму);
  • референт з основної діяльності (туризм);
  • молодший державний інспектор;
  • науковий молодший співробітник;
  • завідувач бюро подорожей;
  • керівник туристичної групи.

Тож ласкаво просимо до нашої дружньої та згуртованої команди!!!