І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з «Рекреалогії»

Рекреалогія – система наук про відпочинок. Туристична діяльність безпосередньо пов’язана із рекреалогією як галуззю знань про причини та способи здійснення  рекреаційної діяльності та невід’ємної складової життя кожної людини і суспільства.

Студенти Уманського національного університету садівництва спеціальності 242 «Туризм» в процесі навчання отримують знання про територіальні рекреаційні системи, формування яких визначається антропоекологічними і соціально-культурними потребами людей, соціальними та економічними потребами суспільства. Загальна оцінка рекреаційних систем здійснюється залежно від їхньої медико-біологічної, соціально-культурної та економічної ефективності.

На сьогодні спеціалістами виділяються більше 60 елементарних рекреаційних занять, які є необхідними для повноцінного відпочинку людини, відновлення її фізичних і духовних сил. Розвиток рекреаційної сфери чітко пов’язаний зі структурою вільного часу населення, до якого входить «рекреаційний час», найбільшими складовими частинами якого є щоденний (після завершення роботи) рекреаційний час – 39% та уїк-енд (35%), тобто рекреаційний час в кінці робочого тижня, який проводиться населенням як в межах населеного пункту так і за його межами, в приміських рекреаційних лісах, лісопарках, заміських пляжах тощо. Відповідно до структури рекреаційного часу виділяються типи рекреації: інклюзивна, щоденна, щотижнева (уїк-енд), відпускна, компенсаторна, розширена.

Програми підготовки зі спеціальності 242 «Туризм» включають вивчення пов’язаних з рекреалогією дисциплін: рекреаційна база сільського зеленого туризму, рекреаційні комплекси світу, рекреаційна географія та інші. Вивчення яких дозволяє студентам спеціальності 242 «Туризм» отримані необхідні навики із дослідження рекреаційного потенціалу та рекреаційних ресурсів територій; аналізу основних факторів рекреаційного розвитку територій; вивчення рекреаційних потреб суспільства,  дослідження змін у соціальному складі рекреантів та визначення перспективних форм організації рекреації та інше.

Днями на базі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи УНУС був проведений І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Рекреалогія». В олімпіаді взяли участь студенти 2, 3 та 4 курсів спеціальності 242 «Туризм».

Проведення олімпіади з дисципліни «Рекреалогія» складалось з теоретичної та практичної частини. Теоретична частина була проведена шляхом комп’ютерного тестування, а практична – розв’язанням письмових завдань.

До складу комісії Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Рекреалогія» входили:

- голова комісії, д.е.н., професор, завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС Людмила Транченко;

- к.е.н., доцент Світлана Тимчук;

- к.е.н., доцент Людмила Нещадим;

- к.е.н., доцент Раїса Кожухівська;

- к.е.н., старший викладач Наталія Парубок.

Загалом в олімпіаді взяли участь 26 студентів. Переможцями студентської олімпіади з дисципліни «Рекреалогія» стали:

І місце – Драганова Ілона 41 тм група (25 балів).

ІІ місце – Паламаренко Олександр 41 тм (23 бали).

ІІІ місце – Кормишов Андрій (21 бал) і Лисенко Ілля 21 тм (21 бал).

Бажаємо нашим переможцям успіхів у ІІ етапі студентської олімпіади з дисципліни «Рекреалогія», який відбудеться 10-13 квітня 2019 року на базі Одеської національної академії харчових технології.