Конкурс авторських екскурсій: ІІ місце зайняла студентка факультету менеджменту Софія Нижник

У Всесвітній день екскурсовода 21 лютого 2023 р. відбулись нагородження переможців  Конкурсу авторських екскурсій Уманською міською територіальною громадою, що проводився серед студентської молоді.

Конкурс проводився з метою пропагування історичних та культурних цінностей Уманської міської територіальної громади, її туристичного потенціалу, неповторності, унікальності та автентичності, створення нових туристичних маршрутів та різних форм екскурсій Уманщиною, підтримки ініціатив молоді, створення умов для їх творчого, інтелектуального і духовного розвитку. Організатори Конкурсу – відділ економічного розвитку, транспорту та інвестицій Уманської міської ради. До складу журі Конкурсу входили члени координаційної ради, екскурсоводи, краєзнавці, представники туристичного бізнесу та органів місцевого самоврядування.

У фінал конкурсу було відібрано 8 робіт. Журі відзначило високий рівень розробки авторських маршрутів. Найперше, вони відповідали усім вимогам критеріїв оцінювання, оригінальності задуму. Кожна екскурсія і авторський задум підкреслював власну творчу неповторність, містив пізнавальне та виховне значення. Безумовно, враховувалася технічна майстерність виконання, презентація загалу виконаного маршруту. Конкурсні роботи продемонстрували величезне різноманіття нашого краю, духовне багатство, принесли нові відкриття, подарували неповторні емоції як його учасникам, так і присутнім.

Голова журі, голова координаційної ради з питань розвитку туризму, секретар міської ради Катерина Терещенко підбила підсумки конкурсу та оголосила переможців.

За результатами голосування ІІ місце зайняла Софія Нижник, магістрантка 11м-тм групи спеціальності 242 «Туризм» факультету менеджменту Уманського          національного університету садівництва. Науковий керівник: Олена Саковська, кандидат економічних наук, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи УНУС.

Уманський міський голова Ірина Плетньова висловила подяку учасникам конкурсу, їх науковим керівникам та вручила Подяки і подарунки переможцям та фіналістам Конкурсу авторських екскурсій.

Також усі присутні: і представники влади, і екскурсоводи, і студенти, і викладачі мали можливість взяти участь у квесті «Мандруй Уманщиною», яку провела спеціаліст ВПЦ «Візаві» Анастасія Гришакова. Це було цікаво і захоплююче. Вогник в очах, інтерес і захват був у всіх учасників, що вкотре підтверджує, що таємниць історії ми маємо ще дуже багато, а творчий підхід завжди матиме успіх.

Конкурс згуртував тих, хто сприймає культурну спадщину як джерело для подальшого розвитку старовинного міста. Люди повинні знати історію рідного краю, міста, героїв – щоб розуміти, що так самовіддано захищають наші воїни, звідки черпають вони сили, волю і дух на боротьбу з ворогом.

Олена САКОВСЬКА,

к.е.н., доцент кафедри туризму