Міжнародний день музеїв

Музеї - важливий засіб культурного обміну,

збагачення культур і розвитку взаєморозуміння,

співробітництва й миру між народами.

Міжнародний день музеїв — щорічне свято музейництва, яке відзначається 18 травня. В цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали.

Вперше Міжнародний день музеїв відсвяткували в усьому світі 1977 року, коли 11 генеральна конференція Міжнародної ради музеїв (ICOM) прийняла пропозицію про установу цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

У сучасному суспільстві прийнято вважати, що саме через музеї людство висловлює своє справжнє ставлення до історичної та культурної спадщини народів. Це дійсно так. На практиці перевірено, що збираючи і зберігаючи різноманітні пам'ятки матеріальної культури й духовності народу, музеї проводять велику науково-освітню та освітньо-виховну діяльність. Особливо це корисно для молоді, яка активно пізнає все навколо.

Тож студенти Уманського національного університету садівництва I-III курсів за напрямом підготовки «Туризм», як ніхто розуміючи про важливу роль музеїв у розвитку сучасного суспільства з радістю скористалися можливістю відвідати Уманський краєзнавчий музей, Уманську картинну галерею, де ознайомилися з   найбільшим зібранням матеріалів, предметів  з історичного розвитку, культури, економіки, персоналій міста Умані і Уманщини, з цінним зібрання творів образотворчого і пластичного мистецтва.

Молодь отримала неповторні враження та виявила бажання ще раз здійснити подорож у часі.