Міжнародний досвід з організації підприємницької діяльності: шлях від студента до керівника

14 березня 2023 р. відбулась зустріч випускника 2012 р. випуску  факультету менеджменту Анатолія Дзюбенка з науково-педагогічними працівниками факультету менеджменту Уманського НУС та здобувачами вищої освіти, які навчаються за спеціальностями 242 «Туризм», 241 «Готельно-ресторанна справа» та 073 «Менеджмент».

Анатолій Дзюбенко – засновник і власник компанії з будівництва металевих дахів «Full Metal Roofs» у Онтаріо (Канада), практик, який сам пройшов шлях від ідеї до заснування бізнесу та його масштабування, виходу на глобальний ринок. Він відверто поділився власним досвідом, помилками та успіхами, розказав, які знання та навички найважливіші на самому початку заснування бізнесу, а з чим можна розібратися згодом.

У сучасному дорослому житті на молоду людину чекає багато перешкод, труднощів, проблем. І щоб їх успішно подолати, недостатньо пройти спеціальну підготовку. Потрібно ще мати правильне відношення до життя, виробити вміння та навички, які допоможуть зрозуміти власні потреби і проблеми та знайти шляхи їх вирішення. Наші випускники успішно справляються з цим завданням, маючи можливість після закінчення навчання відшукати самого себе та отримати в університеті саме ті цінності та знання, які допоможуть прийти до власного успіху та благополуччя.

Випускники Уманського НУС продовжують навчатися протягом всього життя, щоб стати ще успішнішими. Тому Анатолій Дзюбенко у 2018 р. здобув другу вищу освіту у Канаді у Міжнародному університеті туризму у Торонто на факультеті туризму, а згодом – у 2020 р. закінчив  навчання у тому ж університеті на факультеті готельного менеджменту.

Не відразу Анатолій став бізнесменом. Після закінчення навчання в УНУС він розпочав свій трудовий шлях на свинофермі у Фінляндії, де працював з 2012 по 2015 рр. У його обов’язки входило: вакцинація свиней, сортування по вазі, годівля, прибирання.

У 2016 р. отримав робочу візу в Канаду, де якийсь час теж працював на свинофермі у м. Лондон. В тому ж році переїхав до м. Торонто і почав займатися вантажоперевезеннями в компанії «Pro Trans Ltd». У 2017 р. працював у нічну зміну в компанії «Thor Global», виконуючи обов’язки маляра. У 2019 р. працював інстолером металевих дахів у компанії «Top Metal Roofs».

У 2020 р. заснував компанію з будівництва металевих дахів «Full Metal Roofs». Компанію Анатолій піднімав з нуля, виконуючи обов’язки доставки, логістики, менеджменту, продажу, обліку, інсталяції дахів, зустрічей з клієнтами і ін. І сьогодні він здійснює вдале керівництво «Full Metal Roofs», успішної компанії, яка приносить мільйонні доходи.

Студенти із захопленням слухали розповідь доповідача, задали неймовірну кількість запитань, на які отримали вичерпні відповіді, адже наш випускник – приклад сучасного, успішного менеджера.

Олена Саковська, к.е.н.,

доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи