Міжнародний туристичний форумі «Туризм в Україні: виклики та відновлення»

21 березня відбувся Міжнародний туристичний форум «Туризм в Україні: виклики та відновлення», який було організовано Київським національним університетом імені Вадима Гетьмана за сприяння ДАРТ. Студенти спеціальностей 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм і рекреація» та викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва взяли участь у форумі.

Представники туристичної спільноти з 20 областей України говорили про труднощі з якими стикнулася туристична галузь країни у зв’язку з агресію рф, а також акцентували увагу на перспективах розвитку та подальшій відбудові туристичної інфраструктури у повоєнний період.

Серед спікерів форуму:

- Євгенія Кравчук, заступниця голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики;

- Таміла Ташева, представниця Президента України в Автономній Республіці Крим;

- Дмитро Лук’яненко, ректор Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана;

- Тамара Кайкацешвілі, перший заступник директора Департаменту туризму і курортів Аджарії.

Маряна Олеськів доповіла про пріоритетні напрями розвитку туристичного сектору на 2023-2030 роки, підвищення ефективності державного управління в секторі туризму. Доповідач ознайомила учасників форуму з планами державного агентства з розвитку туризму та основними проблемами розвитку туризму в Україні наразі.

Євгенія Кравчук, заступниця голови Комітету ВР із питань гуманітарної та інформаційної політики розповіла про актуальність бренду України в міжнародній спільноті, про стратегію розвитку туристичної галузі Криму та важливість відновлення й збереження культурної спадщини.

Євгенія Кравчук наголосила на важливості інноваційної складової роботи музейних закладів, національних заповідників та інших об’єктів зберігання культурної спадщини та обов’язкове дублювання ресурсів іноземною мовою для приваблювання іноземних туристів.

Доповідачі розповідали про передумови розвитку туризму у Київській області та стабільне зростання туристичних потоків до м. Київ до початку пандемії. На прикладі аналізу туристичного сектору м. Київ слухачі мали можливість ознайомитись з початком відновлення туристичного сектора після пандемії та появою нових проблем в умовах війни.

Після перемоги керівництво міста запланувало відновлення інфраструктури з якісно новими туристичними пропозиціями для туристів. Окрім того планується проведення днів Києва за кордоном, включення у ряд міжнародних організацій та цифровізація послуг для туристів.

Виступив онлайн доповідач з Херсонської області та розповів про проблеми відновлення туристичної інфраструктури і створення нових локацій й об’єктів туристичного сектору під слоганом «Об’єкти спротиву», музей окупації Херсонщини та інше. Доповідач наголосив, що пріоритетним є відновленні  туристичної безпеки на території Херсонської області.

Слухачі форуму мали змогу почути доповідь представника Миколаївської області, яка розповіла про сучасні проблеми в туристичній галузі, втрачені об’єкти туризму в області та можливості відновлення зруйнованих дестинацій. Презентовано було напрями відновлення культурних традицій таких як Таврійський розпис, таврійський пряник та цілу лінійку сувенірної продукції для презентації Миколаївської області як туристичного регіону. Було презентовано проект - Вогні півдня «Люди маяки» та Таврійські мандри.

Виступила онлайн Тамара Кайкацешвілі, перший заступник директора Департаменту туризму і курортів Аджарії. Доповідач розповіла про оптимістичні перспективи розвитку туризму в Україні у післявоєнний період. Слухачі ознайомились з розвитком туристичного сектору Аджарії.

Учасники форуму отримали незабутній досвід та прослухали актуальну інформацію з особливостей роботи туристичного сектору під час війни в різних регіонах України. Участь у заходах такого типу дуже важлива для розуміння реальної ситуації у туристичному секторі України серед студентів спеціальностей 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм і рекреація». Дякуємо організаторам та доповідачам форуму!

К.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи

Світлана ТИМЧУК