ПРОДОВЖУЄМО СПІВПРАЦЮ ЗІ СТЕЙКХО́ЛДЕРАМИ

Серед інноваційних методів, що наразі активно використовуються в освітньому процесі, є метод інтерактивного спілкування між студентами та професіоналами-практиками,  представниками роботодавців – стейкхо́лдерами. Так, в рамках продовження співпраці викладачів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи зі стейкхо́лдерами й отримання студентами, які навчаються за спеціальностями 242 Туризм та 241 Готельно-ресторанна справа, універсальних навичок soft skills, було проведено зустріч з Іриною Утяніною – засновницею етносадиби «Лялькова хата», що знаходиться в селі Полянецьке Уманського району.

Ірина Утяніна вже не один рік займається сільським зеленим туризмом, відроджуючи українські звичаї та традиції.

В етносадибі є приватний музей українського побуту, де зібрані старі ужиткові українські речі, що відтворюють побут українського села. Кожна річ має свою історію, про яку розповідає господиня оселі. Відвідувачі можуть відчути атмосферу позитиву, спокою та умиротворення, переступивши поріг старої хати із глиняною долівкою, на якій замість килимів – сіно із запашного різнотрав’я. На стінах розміщено старовинні родинні фото, господарські знаряддя праці: кочерга, рогачі, глечики, гасові лампи.

І      риною Утяніною проводяться майстер-класи з виготовлення українських традиційних ляльок-мотанок, випікання хліба в печі на живій заквасці, старовинного танцю та пісень. Господиня садиби проводить екскурсії місцевістю та завжди рада допомогти в організації дитячих тематичних свят, вечорниць, днів народжень тощо.

Під час зустрічі студенти ознайомилися зі специфікою роботи у сфері сільського зеленого туризму та принципами організації діяльності у даному напрямі. Зокрема, Ірина Утяніна розповіла про особливості ведення туристичного бізнесу, його минуле, сьогодення та майбутнє, а також можливості побудови майбутньої кар’єри й розвитку підприємницької діяльності у сфері сільського зеленого туризму. Змістовна розповідь стейкхо́лдера Ірини Утяніної супроводжувалася цікавими прикладами з її власного досвіду щодо організації туристичної діяльності.

Зустрічі студентів, які навчаються за спеціальностями 242 Туризм та 241 Готельно-ресторанна справа з професіоналами-практиками стали вже звичною традицією, адже залучення представників туристичної сфери та готельно-ресторанного бізнесу є невід’ємною складовою підготовки майбутніх фахівців туристичної галузі. Такі зустрічі дають змогу підвищити теоретичні знання щодо специфіки діяльності у сфері туризму, зокрема сільського зеленого, та отримати практичні навички щодо ведення туристичного бізнесу, з легкістю переймати інноваційний та реальний досвід відданих своїй справі людей. У процесі розмови студенти мали змогу задавати запитання й отримали змістовні відповіді від професіонала-практика.

Студенти та викладацький колектив щиро дякує Ірині Утяніній за змістовну та насичену зустріч.

Раїса Кожухівська,

к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи