Розширюємо наукові горизонти

05 травня 2022 року викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи та здобувачі вищої освіти спеціальностей 242 «Туризм» і 241 «Готельно-ресторанна справа» узяли участь у Міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Управління розвитком сфери гостинності: регіональний аспект». Конференція була організована Чернівецьким торговельно-економічним інститутом Державного торговельно-економічного університету та проводилася у співпраці з Чернівецькою обласною державною адміністрацією, Чернівецькою міською радою, Університетом імені Штефана чел Маре (м. Сучава, Румунія), Бєльцьким державним університетом імені Алеку Руссо (м. Бєльці, Молдова), Лодзинським університетом (м. Лодзь, Польща), Вищою школою економіки та менеджменту в публічному адмініструванні (м. Братислава, Словаччина), Університетом «Artifex» (м. Бухарест, Румунія).

Мета конференції полягала у визначенні й обговоренні проблемних місць та пріоритетних напрямів розвитку сфери гостинності у регіонах України.

У ході конференції було розглянуто питання щодо проблем та перспектив розвитку готельно-ресторанного бізнесу в регіонах України; деяких аспектів обліково-аналітичного забезпечення управління сферою гостинності; розробки фінансово-економічних інструментів розвитку сфери гостинності на регіональному рівні.

Учасниками заходу обговорено питання стосовно реалізації інноваційних напрямів управління підприємствами сфери гостинності; розробки маркетингових інструментів забезпечення підприємств сфери гостинності тощо.

Підсумками проведення конференції стали розробка практичних рекомендацій щодо визначення регіональних аспектів розвитку туризму в постпандемічний період та винайдення інноваційних шляхів управління розвитком сфери гостинності у воєнний та поствоєнний період.

Проведення подібних конференцій та участь науковців й студентства у таких заходах дає змогу отримати досвід іноземних фахівців щодо розвитку туристичної галузі і сфери гостинності та сприяє розширенню транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС.

Раїса Кожухівська,

к.е.н., доцент кафедри туризму та

готельно-ресторанної справи