Шахи – це змагання для інтелектуалів

Шахи - одна з найкращих і найпоширеніших ігор у світі. Деякі спеціалісти стверджують, що їм понад 5000 років! Не дивно, що сам винахід шахової гри, захований у сутінках стародавньої історії, обріс низкою цікавих фактів. Деякі вчені вважають, що сама назва шахи пішла від перської мови, і коли гравці здійснювали атаку на короля суперника зі словами «Шах і мат» в перекладі з перської це означало: «король помер».

Психологи часто згадують гру в шахи, як ефективний спосіб поліпшити пам’ять, що дозволяє вирішувати складні завдання і продумувати хитромудрі ідеї. Шахи навіть стали рекомендувати в боротьбі з хворобою Альцгеймера. Сьогодні в шахи грають у всьому світі, й мільйони людей з цікавістю стежать за міжнародними турнірами!

Полюбляють грати у шахи також студенти спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» Уманського національного університету садівництва.

27 лютого на базі Європейського університету м. Умань відбувся чемпіонат міста з шахів серед молоді. Честь університету на цих змаганнях відстоювала команда у складі якої були студенти спеціальності «Туризм» Дмитро Бурлаки (11-тм група) та спеціальності «Готельно-ресторанна справа» Катерина Тітаренко (11-гр група).

Відмінна підготовка студентів-інтелектуалів і воля до перемоги принесли Збірній УНУС І місце у цьому чемпіонаті.

У шахах, як і у житті. Щоб зробити хід - потрібно подумати. Актив кафедри туризму та готельно-ресторанної справи у захваті від того, що і сьогодні багато молоді цікавляться цією грою.  Маємо надію, що такі шахові турніри відбуватимуться частіше і дозволять нашим студентам проявити себе у грі міліонів.