Скаутинг – освіта для життя

Скаутський Рух може стати лідируючим у напрямку неформальної освіти молоді в процесі Європейської інтеграції України. Скаутинг – це всесвітній добровільний недержавний і неполітичний рух, у якому бере участь понад 28 млн дітей і молодих людей різних соціальних груп, релігій і культур. Основна мета скаутингу – цивільний, духовний, інтелектуальний і фізичний розвиток молоді, формування активної цілісної особистості. У перекладі з англійської слово «scaut» означає «розвідник».

Скаутський метод виховання, як і сам рух, заснований в Англії на початку XX ст. полковником Робертом Баден-Пауеллом (1857-1948). Він створив для англійських підлітків перші загони скаутів, яким належало в іграх та серйозній діяльності виховувати молодь, готувати її до служіння батьківщині, прищеплювати лицарський дух.

18 травня 2018 р. студентка 21 тм групи спеціальності «Туризм» Уманського національного університету садівництва Олександра  Купченко взяла участь у спільному Всеукраїнському проекті Національної організації скаутів України та Міністерства освіти та науки України «Більше скаутингу дітям».

В рамках цього проекту учасники мають можливість пройти тренінги з особистісного розвитку, формування чіткої виховної структури. Цьогоріч проходив 4-ий етап проекту «Більше Скаутингу дітям України» – Всеукраїнська конференція «Скаутинг – освіта для життя» за участю заступника міністра освіти і науки Павла Кузьмовича Хобзея, представника МОН Світлани Володимирівни Бут та директора державного центру туризму і краєзнавства Сергія Вікторовича Неділько.

Голова Національної Ради Національної організації скаутів України (НОСУ) Валерій Анатолійович Танцюра – підкреслив важливість розвитку Скаутського Руху «НОСУ» в Україні. Національна організація скаутів України (НОСУ) заснована в 2007 році трьома організаціями (Пласт, СПОК, Січ) фактично на вимогу Світового скаутського бюро. Осередки організації зареєстровані в 19 областях України, містах Києві і Севастополі. Офіційна їнформації про кількість членів організації – близько 2500 членів (станом на 1 лютого 2013 року). В 2008 році НОСУ була прийнята як єдиний представник України в Світовій організації скаутського руху (WOSM).

Учасниками Всеукраїнської конференції «Скаутинг – освіта для життя» були не лише представники новостворених Скаутських комітетів та команд дорослих лідерів, а й директори шкіл та комунальних закладів, які брали участь   проекті. Три насичених дні з 18 по 20 травня надихнули учасників на подальшу роботу по створенню Скаутських формувань на базі своїх освітніх закладів.

Скаутинг це спосіб активізації туристичної діяльності молоді. У скаутингу значна увага приділяється формуванню у дітей та молоді туристичної активності, валеологічної та екологічної культури, професійній підготовці, розвитку лідерських якостей. Тому участь студентів, що навчаються за спеціальністю «Туризм» в УНУС у таких заходах, є важливим елементом  їх особистісного розвитку.