Студентський науковий гурток кафедри туризму та готельно-ресторанної справи

Підвищенню наукового рівня освіти у студентів, розвитку в них творчого підходу до розв’язання професійних завдань, сприяє науково-дослідна робота студентів.

На кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи 26 травня 2016 року відбулося заключне засідання щомісячного наукового гуртка «Туристична та готельно-ресторанна  індустрія України: етапи становлення, функціонування та  шляхи розвитку», на якому підводилися підсумки його роботи в 2015-2016 навчальному році. Зокрема на цей період були визначені такі напрями наукової роботи зі студентами:
          - Дослідження кон’юнктури міжнародного ринку готельних та туристичних послуг;
          - Соціально-економічні проблеми стратегічного розвитку туризму;

- Стратегічний розвиток підприємств готельного господарства в Україні;

- Управління якістю готельно-ресторанного продукту;

- Стратегічний розвиток ресторанного бізнесу в Україні.

- Географія туризму в Україні.

Діяльність наукового гуртка у II семестрі 2015-2016 навчального року була направлена на аналіз студентами нормативних документів, нормативно-правових актів з питань міжнародної та державної політики розвитку туристичної діяльності в Україні та світі. Студенти у своїх доповідях розглядали основні документи нормативно-правової бази туризму та дискутували по положенням:

-  Манільської декларації по світовому туризму (1980 p.);
          - Манільської декларації по соціальному впливу туризму (1997 p.);

- Гаазької декларації по туризму (1989 р.);

- Балійської декларацій з туризму (о.Балі, Індонезія 1996 року);

- Глобального етичного кодексу туризму (Сантьяго-Чилі, 1999 р.);

- Хартії туризму і її розділу «Кодексу туризму» (Софія1985 р);
          - Осакської декларації по туризму;
          - Осакської декларації тисячоліття;

- Закону України «Про туризм» від 15.09.2004 р. і т.д.

Студенти I-III курсів напряму підготовки «Туризм», «Готельно-ресторанна справа» на високому науковому рівні представили свої науково-дослідні роботи.  Роботи були настільки цікавими та змістовними, що це завжди викликало жваве обговорення та дискусію.

Упродовж року студенти також взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Стратегічні перспективи туристичної та готельно-ресторанної індустрії в Україні: теорія, практика та інновації розвитку»; в щорічному конкурсі на кращий туристичний проект «Розвиток туризму в моїй країні (регіоні, місті)», що проводиться ASIAN INTERNATIONAL COLLEGE OF TOURISM м. Анталія, Республіка Турція; Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Мальовнича Україна – туристичний край»; Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт; студентській науковій конференції, присвяченій 125-річчю від дня народження професора В.Л. Симиренка; Всеукраїнській студентській олімпіаді, де досягли значних успіхів – стали переможцями та призерами, про що доповіла керівник гуртка  Любов Коваленко.

Колектив кафедри має надію на подальшу плідну працю студентів і бажає їм в цьому успіху!