Тренінг для набуття навичок soft та hard skills

Викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС та здобувачі вищої освіти, які навчаються на факультеті менеджменту за спеціальностями 241 «Готельно-ресторанна справа» і 242 «Туризм» взяли участь у тренінгу «Soft та Hard виконання задач», організованим Всеукраїнською ініціативою «Активна Громада» в межах діяльності Інституту «Республіка».

Спікеркою заходу була Олександра Гліжинська, виконавча директорка Інституту «Республіка», співзасновниця Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада».

Тренінг пройшов у інтерактивній формі. Під час заходу учасники мали змогу поставити запитання, навести приклади із власного життя, розібратись в чому різниця між навичками soft та hard. Спікерка розглянула практичні життєві ситуації, розкрила різні аспекти soft та hard навичок, що потрібні для досягнення поставлених цілей, зокрема підвищення оплати праці.

Soft і hard skills – це різні за своїм змістом і наповненням поняття. Hard skills – це навички, які набуваються в процесі навчання або роботи. Їх можна оцінити й перевірити, їм можна навчити, їх можна продемонструвати на практиці. Наприклад, IT-фахівці можуть продемонструвати свої hard skills шляхом написання коду. А бухгалтера можна оцінити за допомогою перевірки якості підготовки бухгалтерської звітності.

Soft skills не такі прості для розуміння, оцінки та демонстрації, оскільки це соціально-психологічні якості, які не завжди можна побачити. Іншими словами, soft skills – це надпрофесійні навички, що допомагають вирішити питання, пов’язані із взаємодією з іншими людьми та із вирішенням питань при роботі з різноманітними завданнями. Цінність soft skills полягає саме в тому, що вони дозволяють легко адаптуватися до змін. Також «гнучкі» навички, в тому числі й комунікативні, потрібні для ефективної взаємодії з людьми (партнерами, колегами, підлеглими, керівниками і ін.).

Загалом учасники прийшли до висновку, що не існує універсального рецепту, як зробити своє професійне життя ідеальним. Баланс жорстких та м’яких навичок – ось що необхідно в кожному конкретному випадку.

Людмила МАЛЮГА,

доцент кафедри туризму  та готельно-ресторанної справи