Участь у гостьовій лекції «Стратегічне проєктування ринку курортно-рекреаційних послуг в умовах глобальної конкуренції»

17 жовтня 2024 року здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва взяли участь у гостьовій лекції на тему «Стратегічне проєктування ринку курортно-рекреаційних послуг в умовах глобальної конкуренції». Лекцію організувала кафедра економічної теорії та конкурентної політики Державного торговельно-економічного університету (ДТЕУ), а спікером виступила Ольга Бєлан – директор компанії «International Center Skill Sprint» (Болгарія), доктор філософії з економіки.

Під час лекції Ольга Бєлан розкрила актуальні питання розвитку ринку курортно-оздоровчих послуг, зокрема, спеціалізацію курортних дестинацій на прикладі Болгарії в умовах глобалізаційних процесів. Значну увагу було приділено аналізу сучасних тенденцій у спа-індустрії та перспективам розвитку велнес-індустрії до 2027 року.

Спікер детально розглянула різновиди оздоровчого туризму, серед яких: рекреаційний, спортивний, екологічний, спа- та велнес-туризм. Окремо було висвітлено важливість інвестицій у розвиток спа-сектору в Болгарії та специфіку цінової політики закладів рекреації в умовах сучасної конкуренції.

Лекція викликала жвавий інтерес серед слухачів. Особливо обговорювалися питання маркетингових стратегій у розвитку оздоровчого туризму, проблеми візового режиму між країнами та інші актуальні виклики.

Участь здобувачів вищої освіти у гостьових лекціях фахівців із інших закладів вищої освіти та практиків галузі туризму і рекреації є надзвичайно важливою. Це дозволяє майбутнім фахівцям не лише здобувати нові знання з актуальних тем, але й формувати розуміння глобальних тенденцій розвитку індустрії, що сприяє їхньому професійному зростанню та адаптації до змін на ринку праці.

Світлана ТИМЧУК

к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи