УЧАСТЬ В ОНЛАЙН КУРСІ З АНТИКОРУПЦІЙНОЇ РОБОТИ В ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Корупція як негативний соціальний чинник суспільного життя є суттєвою перешкодою для розбудови правової держави. У тому числі якісна освіта є необхідною умовою для успішного суспільства. І це великий виклик.

Наразі Асоціація юридичних клінік України спільно зі студією онлайн-освіти EdEra, завдяки підтримці Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), пропонує кроки для змін в системі освіти: навчити доброчесності та антикорупційним інструментам студентів, викладачів та адміністрації закладів вищої освіти.

Здобувачі вищої освіти спеціальностей 242 «Туризм і рекреація» та 241 «Готельно-ресторанна справа», а саме Єлизавета Бигдай, Олександр Кормишов, Влада Максименюк, Надія Мельник, Тетяна Трачук, Яна Чумак, Марія Немикіна стали активними учасниками онлайн курсу «Корупція-off: як боротися з корупційними ризиками у вищій освіті».

Система освіти – це якісні послуги, які не можуть надаватися в умовах корупції. Спікери курсу розповіли про те, як у світі здійснюється антикорупційна робота у закладах вищої освіти. Здобувачі мали можливість навчитися виявляти корупційні ризики та, що важливіше, запобігати їм. Курс складався із 4 модулів:

• антикорупційна робота закладу вищої освіти;
  • корупційні ризики в університетах;
  • оцінка та мінімізація корупційних ризиків;
  • студенти та боротьба з корупцією.

Усі учасники відмітили високий рівень проведення онлайн курсу та заохочення до активної протидії проявам корупції в освітній сфері.

Наталія ПЕТРЕНКО,

д.е.н., професор кафедри туризму та готельно-ресторанної справи