Меню

Вебінар «Туристичний похід у ліс: ТОП-10 необхідних речей для походу, заходи безпеки»

 

      23 вересня 2025 р. відбувся вебінар «Туристичний похід у ліс: ТОП-10 необхідних речей для походу, заходи безпеки», організатором якого виступила кафедра туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету. У вебінарі взяли участь науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти, які навчаються за спеціальностями «Туризм та рекреація» і «Готельно-ресторанна справа та кейтеринг» УНУ та інших ЗВО.

  

     У рамках святкування Тижня туризму – 2025 заплановано туристичний похід у Білогрудівський ліс. І щоб цей похід був вдалим і безпечним для здобувачів вищої освіти, напередодні спікери поділились з учасниками вебінару своїми знаннями, практичними навичками, досвідом з організації туристичних походів.

      На вебінарі розглядались питання підготовки до туристичного походу, вивчення маршруту та місцевості, збір необхідного спорядження (одяг, взуття, аптечка), планування харчування та води, а також ознайомлення з правилами безпеки в лісі (правила розведення вогнища, поводження зі сміттям, поведінка при зустрічі з дикими тваринами).

Модератором зустрічі виступила к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Олена Саковська. 

  

      У вебінарі взяли участь і виступили з доповідями:

  • Надія Асмолова, здобувачка вищої освіти 11м-тм групи спеціальності «Туризм та рекреація», у своїй доповіді висвітлила питання підготовки до туристичного походу, вибір маршруту та цілі походу, підбір одягу та взуття, техніки ходьби, розповіла про навігацію та орієнтування, як не заблукати в лісі.
  • Єлизавета Шпак, здобувачка вищої освіти 41-гр групи спеціальності «Готельно-ресторанна справа», зосередила увагу присутніх на заходах безпеки в туристичному поході, а саме: вибір місця зупинки і захист від негоди, надання першої допомоги в поході, правила поводження при зустрічі з дикими тваринами, взаємодопомогу і розподіл ролей мандрівників, сезонні особливості походів.  
  • Анастасія Онипчук, здобувачка вищої освіти 11-гр групи спеціальності «Готельно-ресторанна справа та кейтеринг», розказала присутнім про особливості організації харчування в туристичному поході, як правильно спланувати свій раціон, адже це – ключовий елемент успішної подорожі.

  

     Дякуємо організаторам за цікавий і корисний досвід, який слухачі отримали під час проведення вебінару. Отримані знання та практичні навички, вміння будуть використанні при організації туристичного походу в Білогрудівський ліс, а також під час реалізації науково-дослідної діяльності за тематикою заходу.

     Загалом, усі учасники високо оцінили організацію та інформаційне наповнення вебінару, а також висловили бажання подальшої участі у подібних заходах.

 

Олена САКОВСЬКА,

 к.е.н., доцент кафедри туризму

та готельно-ресторанної справи