Виховна година «Життя без корупції»

Для студентів, які навчаються на факультеті менеджменту за спеціальностями 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм» уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції в Уманському національному університеті садівництва, кандидатом юридичних наук, доцентом Машковською Людмилою Володимирівною було проведено виховну годину на тему: «Життя без корупції».

Корупція, особливо в умовах поглиблення соціально-політичної та фінансово-економічної кризи в державі, становить серйозну загрозу національній безпеці України. Вона стала одним із негативних чинників, що суттєво впливає на ефективність діяльності органів державної влади, підриває стабільність і систему правопорядку, захищеність прав, свобод і законних інтересів громадян.

Протидія корупції в Україні ускладнюється тим, що більшість членів українського суспільства розглядає корупцію як соціальний механізм «прискорення» вирішення власних проблем і вважає корупційну поведінку цілком виправданою. Як правило, громадяни, які зіштовхувалися з корупцією, не намагаються відстоювати власні права в законний спосіб через впевненість, що такі спроби будуть марними.

Проведене заняття дало змогу розширити знання студентів щодо питань запобігання та боротьби з корупцією, розкриття різних аспектів антикорупційної діяльності в Україні, зокрема були порушені проблеми психологічного сприйняття корупції населенням, схильності до корупції, ролі кожного в попередженні та провокуванні корупційних ризиків.

Студенти мали змогу взяти участь у жвавій дискусії стосовно причин та наслідків корупції.

Людмила Малюга к.е.н.,

доцент кафедри туризму  та готельно-ресторанної справи