3 травня 2022 р. на платформі Zoom відбувся науковий круглий стіл «Вплив російського вторгнення в Україну на світовий туризм та майбутнє туристичної професії», який зібрав більше ніж 170 гостей і участь в якому взяли викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС та здобувачі вищої освіти, які навчаються за спеціальністю 242 «Туризм». Організатором наукового заходу виступила кафедра туристичного бізнесу та країнознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

На заході були присутні ректор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Тетяна Кагановська, провідні науковці та фахівці в галузі туризму, серед яких: Ольга Любіцева, Тетяна Сокол, Ігор Смирнов, Олена Ахмедова, Ігор Винниченко, Світлана Ганоцька, Жанна Бучко, Ігор Журба, Дмитро Харченко та ін., а також викладачі та здобувачі вищої освіти туристичних спеціальностей найвідоміших ЗВО України. У круглому столі брали участь представники туристичних компаній «Душевний тур» та «Поїхали з нами».

Спікерами заходу були:

- Анатолій Парфіненко – завідувач кафедри туристичного бізнесу та країнознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

- Іван Ліптуга – президент Національної туристичної організації України

- Ольга Любіцева – завідувач кафедри туризму і країнознавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка

- Юлія Згурська – заступник директора департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради

24 лютого Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну по всій довжині спільного кордону. Україна чинить запеклий опір окупанту. Війна в Україні стала величезною трагедією в житті українського народу, вплинула на світову економіку та міжнародний туристичний ринок.

Науковий круглий стіл був присвячений обговоренню питань майбутнього світового та українського туризму, майбутнього туристичної професії. А саме:

- Як війна в Україні вплине на світовий туристичний ринок?

- Чи зможе Україна відновити туристичний потік після війни?

- Які дестинації та види туризму стануть точками зростання національної туристичної галузі?

- Чим займаються та як виживають підприємства туристичної індустрії в умовах війни?

- Яким чином вплине на Росію позбавлення членства в ЮНВТО як країни-агресора?

Під час круглого столу обговорювалися і багато інших важливих питань щодо подальшого туристичного розвитку України та світу.

Загалом, усі учасники високо оцінили організацію та інформаційне наповнення круглого столу, а також висловили бажання подальшої участі у подібних заходах.

Олена Саковська, к.е.н.,

доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи