ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРИБИРАННЯ: КАФЕДРА ТУРИЗМУ ТА ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННОЇ СПРАВИ ДОЛУЧИЛАСЯ ДО АКЦІЇ «ПОБАЧИВ? ПРИБЕРИ!»

В Україні стартує найбільша акція осені 19 вересня 2020 року о 10:00 Україна разом із мільйонами активістів зі 180 країн світу вийде на Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day». В акції візьмуть участь люди, незалежно від віку та географії. Українці із міст та містечок, сіл та селищ об’єднаються заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття.

У рамках акції буде реалізована кампанія «Побачив? Прибери!». Загальна ідея акції полягає в тому, щоб допомогти людям помітити глобальну проблему зі сміттям в навколишньому середовищі, разом зменшувати забруднення та не утворювати відходи, які сотні років будуть засмічувати Землю. Зробимо Україну чистою разом!», – закликає Президент LDU Юлія Мархель. У зв’язку з цим Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» пропонує три форми участі:

Групове очищення. Збиратися в групи можна, але кількість учасників має бути обмежена, а площа достатньо великою для дотримання соціальної дистанції.

Індивідуальні чистки. Прибирання із друзями або родиною може стати оригінальною формою дозвілля.

Цифрове очищення. Нову форму прибирання можна проводити в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри бази даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії.

Зробимо Україну чистою разом! з таким девізом Уманський національний університет садівництва та кафедра туризму та готельно-ресторанної справи долучилася до наймасштабнішої події Всесвітнього дня прибирання.

Головною метою заходу є збереження природного середовища України і міста Умань зокрема, а також здійснення необхідних позитивних еко-змін та поширення еко-свідомості в суспільстві. Це не одноразова акція, а системна робота, так як напрям кафедри зелений туризм ми дбаємо про рідний край.

Центральною локацією для прибирання обрали рідний Уманський національний університет садівництва. Карантин – не перешкода для Всесвітнього дня прибирання! Акція відбулася із дотриманням усіх карантинних норм та правил техніки безпеки. Учасники прибирання були забезпечені захисними масками, рукавичками з дотриманням соціальної дистанції.

У кого не було змоги вийти на локацію, кафедра запропонувала альтернативні шляхи: видалити зайву інформацію з телефону або почистити електронну пошту, щоб розвантажити центри баз даних і зекономити електроенергію.

Разом з нашими студентами ми прагнемо зберегти навколишнє середовище і поширювати знання і навички про те, як до цього може долучитися кожен: правильно поводитися з побутовими відходами, прибирати зелені зони і дбати про них.

Ми стали частиною наймасштабнішої команди еко відповідальних людей. Віримо, що лише разом ми зможемо покращити довколишній світ. І ми починаємо з себе!

Людмила Транченко

завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи