Захоплююча екскурсія сторінками Університету

Студенти першого курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм» познайомилися з історією університету на оглядовій екскурсії, яку для них провела аспірантка факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин Вікторія Сігідюк.

Під час екскурсії по території університету першокурсники ознайомилися  зі структурою навчального закладу,  основними складовими навчального процесу та отримали поради для успішного навчання й опанування таємниць фахової майстерності.

Територія університету – чи не єдиний в Україні студентський кампус з повноцінним інтернет-зв’язком, місто в місті, що межує з прекрасним парком «Софіївка». На території розміщуються 10 навчальних корпусів, шість гуртожитків, бібліотека, спортивний комплекс, кафе, магазини, перукарня, швейна майстерня – все, що потрібно для життя справжньому студенту.

Особливий інтерес у студентів викликав теплично-оранжерейний комплекс, який є найстарішим в Черкащині  та налічує більш як 200-річну історію. Історія теплично-оранжерейного комплексу сягає початку створення «Софіївки» графом Потоцьким. Перші оранжереї (1800 р.) були побудовані разом з літнім будинком за проектом Людвига Метцеля. Перший поверх літнього будинку слугував зимовою оранжереєю. Саме завдяки викладачам училища вперше в Київській губернії було розпочато культивацію винограду. Унікальним було те, що у двох теплицях вирощували ананаси, щорічно отримували до 200 плодів ананасів, які відправлялися до Петербургу.

Крім того, під час екскурсії університетом студенти-першокурсники дізнатися:

- про найстарішу метеорологічну станцію на Черкащині, що була заснована у 1885 році при Уманському середньому училищі землеробства та садівництва, яку відкрив і очолив викладач фізики, хімії та метеорології В.О. Поггенгполь;

- цікаві факти про розведення тутового шовкопряду (Уманське училище зайняло друге місце серед «руських червоводень»);

- про домовий храм Марії Магдалини, що з’єднав навчальний корпус і пансіонат в єдиний комплекс;

- про історію створення українського вулика, який винайшов Іполіт Іванович Корабльов, професор Уманського сільськогосподарського інституту та ще багато інших цікавих історій за 177 річну історію університету.

Дякуємо Вікторії Сігідюк за цікаву екскурсію університетським містечком та з користю проведений час.

Діана Нагернюк,

доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи