Меню

Час занурення в епоху середньовіччя

Є люди, які повертають лицарську епоху з небуття. Зараз історична реконструкція середньовічного бою для молодих людей це хобі, цікаве проведення часу. Загалом цікавість викликає не тільки історія, а самі змагання, бої.

Ця діяльність любительська, і кожен її бачить по-своєму. Вивчають молоді люди сахоплені історичною реконструкцією бою історичні дані, знахідки, але якщо виготовляють, наприклад, шолом чи обладунки, то кожен інтерпретує його по-різному. Таким способом цікаво дізнаватися про історію і гарно провести час.

 

Десь 90% людей це роблять, щоб саме цікаво провести час. Адже подібна діяльність має дуже багато напрямків – комусь цікаво битися, комусь – історія фехтування, хтось займається ремеслами, а є частина тих, хто займається чимсь більш наближеним до наукової роботи. У нас, в Україні, це менш розвинуто, але в європейських університетах є вже цілі факультети з історичної реконструкції. Наприклад, є у Торуні в Польщі. Відповідно, потрібно захистити наукову роботу.

 

Перші напівспортивні команди в Україні, що прагнули набути професійних навичок в історичному середньовічному бої та фехтуванні, почали з’являтися ще на початку двотисячних. Тоді ж, наприкінці дев’яностих – на початку нульових, вперше задумались про проведення фестивалів.

Один з найстаршіших фестивалів в Україні – фестиваль «Генуезький шолом» проходить в країні з двотисячного року. В мальовничій Судакській фортеці реконструктори проводять майже все літо – хтось приїздить на місяць, хтось на тиждень. Це класичний фестиваль зі звичним уже на сьогодні форматом – «бої – ярмарок – виступи артистів», проте тоді він був новинкою. Існує фестиваль досі, що говорить, безумовно, на його користь: погано продумані та нецікаві заходи довго не «живуть».

 

Сучасна Україна може похвалитися цілою низкою цікавих фестивалів – «Шарухань-фестом» в Харкові і «Старою фортецею» в Тростянці, «Билинами стародавнього Київа» в Київському районі, а також «Стародавнім Меджибожем» та «Середньовічним Хотином» на заході країни.

Нещодавно у м. Кривий Ріг відбувся закритий турнір ІСБ (історичний середньовічний бій) «Турнір сталевого міста». Від м. Умань представником був студент четвертого курсу Уманського національного університету садівництва спеціальності 242 «Туризм» Ілля Лисенко. Він прийняв участь у номінаціях 3Х3 та щит/меч. На ресталищі він зустрівся із представниками збірної України по ІСБ та здобув дві перемоги та два програші. Турнір проводився у закритому форматі.

 

Змагання з історичного середньовічного бою дуже динамічні та видовищні і за рахунок аутентичного спорядження, і за рахунок швидкоплинних повноконтактних боїв. Це вид спорту, здатний дуже сильно “розігріти” вболівальників, тож клуби, які в основному розвивають середньовічний бій, поступово набувають популярності спортивних команд.

 

Колектив кафедри туризму та готельно-ресторанної справи бажає Іллі подальших перемог!

К.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-

ресторанної справи Світлана Тимчук