Меню

Екскурсія «Таємнича Софіївка»

«…Хто не бачив «Софіївки», той не має повної уяви про те, як мистецтво впливає на природу. Каміння й вода – ось її багатство…Зайдеш, не вийшов би вічно: усе прекрасно…Скрізь видно геній смаку…». Так писав зачарований неповторною красою саду, відомий мандрівник І. Долгорукий.

 

Вже гарною традицією на кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС стало проведення екскурсій Дендрологічним парком Софіївка для першокурсників. Цьогоріч на екскурсію завітали студенти-першокурсники спеціальностей «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа».

Екскурсоводом був студент 21 - тм групи спеціальності «Туризм» Олександр Новіков, який почав свою розповідь з того, що зазначив: якщо ви бажаєте відвідати Швейцарію, не перетинаючи кордонів України? Прогулятись Єлисейськими Полями, не купуючи квиток до Парижа? Пройнятись духом античності та давньогрецьких міфів, не вирушаючи до Греції? Якщо так –  ласкаво просимо до Софіївки на екскурсію! Софіївка – це дивовижне місце, це краса та гордість нашої країни, яку неодмінно варто відвідати. Чарівний парк площею близько 180 гектарів, причаровує, захоплює, закохує у себе та лишає приємні спогади.

Екскурсія парком розпочалась з невеличкої історичної довідки – справжньої історії кохання, яка вразила всіх студентів. У 1796 для втіхи молодої дружини граф Станіслав Потоцький розпочав будівництво парку. Він був названий на честь його дружини – красуні гречанки Софії. Керував будівництвом польський військовий інженер Людвіг Метцель. Він розробив оригінальний художньо-архітектурний комплекс дендропарку в пейзажному стилі. Дуже вдало було обрано місцевість для будівництва – горбиста, порізана ярами, з великим нагромадженням гранітних брил з боків заболоченій річки. Ідея парку – втілити дух та сюжети давньогрецьких міфів, а також творів Гомера у кожній деталі – рослині, скульптурі, рельєфі.

Під час прогулянки студенти побачили Верхнє озеро та Нижній ставок з фонтаном із зіву змії, Великий водоспад, Долину гігантів, грот Венери, Амстердамський шлюз, острів Кохання і багато іншого.

З великим захоплення студенти слухали цікаві історії та легенди про парк. Особливий інтерес викликав Грот Каліпсо, який раніше називався гротом Льва або гротом Потоцького, який дарує щастя всім, хто зайде в середину. Сам граф Потоцький написав польською мовою «Хто нещасливий, то нехай зайде і стане щасливим, а хто щасливий, нехай стане ще щасливішим». І кожен студент мав можливість торкнутися мідного напису, а після обійти тричі навколо величезного каменя, що стоїть посередині, після чого загадати бажання. 

Дендропарк зачарував студентів своїми прекрасними краєвидами. Тут можна гуляти годинами і не втомлюватися насолоджуватися красою. А ще тут дуже хочеться вірити у існування отакої справжньої всемогутньої любові, як у графа Потоцького і прекрасної Софії.

Екскурсія та знайомство з парком надихнуло студентів до вивчення історії рідного краю і залишила незабутні спогади.

 

Діана Нагернюк,

 доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи