Меню

Імбирне печиво – символ Нового року

В студентів факультету менеджменту розпочався дуже відповідальний період – підведення підсумків навчання в I семестрі 2019/2020 навчального року. Проте це не завадило нам створити атмосферу свята в передень Святого Миколая та Нового року. А за рахунок чого це ще можна зробити, як не за ароматом імбирного печива. Імбирне печиво - це смак дитинства та радості, приємних сюрпризів від Святого Миколая, що вночі залишав під подушками дітям солодощі. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться в святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, що подорожують, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей і студентів, моряків.

Походження імбирних ласощів досить дивовижне. Історія розказує, що термін "імбирний пряник" (від латинської Zingiber) був відомий, як імбир. Проте це ще й ласощі з медом та прянощами. Імбирний пряник часто перекладається французьким терміном d'Epices (буквально: хліб з прянощами) або німецьким терміном Lebkuchen pepperbread, буквально: перцевий торт.

До речі, сам пряник з'явився в Стародавньому Єгипті. Тамтешні пекарі стали додавати в тісто усілякі прянощі для аромату. Щоб випічка трималась якомога довше, у нього додають мед. На Русі пряники робили з житнього борошна та додавали сік лісових ягід. У країнах Центральної Європи випічку щедро приправляли запашним перцем і корицею. Імбир же найбільше прижився у Британії.

Із цим різдвяним печивом зв’язано багато легенд у літературі. Брати Грімм в казці "Гензель і Гретель" описали пряниковий будиночок, розміром зі справжнє житло, куди поселили підступну відьму, яка пожирала діточок, зваблених солодощами.

Саме такі різдвяні будиночки з печива і почали готувати напередодні Різдва, як символ домашнього тепла, затишку і сімейного свята. Кожна господиня випікає різдвяні печива, рецепт якого передається в родині від бабусі до внучки. Але ніяких секретів з цього ніхто не робить. До популяризації пряних ласощів доклав руку ще один казкар - Ганс Християн Андерсен, розповідаючи, про обід в одному невеликому трактирі.

На кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи студенти спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм» разом з викладачами на практичному занятті з дисципліни «Організація ресторанного господарства» заполонили ароматом імбирного печива ціле студмістечко свого університету, створивши новорічний настрій не лише собі, а й всім навколо себе.

 

Оксана Козір, студентка 31 гр групи