Меню

Інтелектуально-розважальна гра "Туристична Україна"

В рамках святкування тижня туризму – 2018 було проведено інтелектуально-розважальну гру «Туристична Україна».

Україна - це країна з багатою історією, тож не дивним є розмаїття як природних, так і рукотворних пам’яток: високі гори і просторі степи, затишні містечка і гучні мегаполіси, суворі твердині і розкішні палаци. Україна - край, де пам’яток стільки, що вистачить не на один рік мандрівок. Не обов’язково їхати за кордон, щоб щось побачити і відпочити з комфортом. В Україні є свої унікальні місця, які вражають масштабами і красою. Вони оповиті легендами і таємницями, які історики досі намагаються розгадати. Тут можна відновити сили, зробити гарні фото на пам'ять та знову закохатися. Буденність нашого життя підсилює прагнення до мандрів. Це й не дивно, бо саме змінюючи обставини, отримуючи нові враження від побаченого, ми по іншому сприймаємо цей яскравий, самобутній світ, що нас оточує.

Здолавши сотні кілометрів по території нашої країни під час гри, учасники зібрали безліч цікавого матеріалу про головні туристичні принади нашого краю. Степи й гори, замки та парки, славетні міста та величні храми постають в ореолі старовинних легенд і науково виважених фактів. Так, з даного змагання студенти  дізналися про Кам'яну могилу в Запорізькій області - стародавню святиню під відкритим небом, яку називають «українським стоунхенджем», величезні кам'яні брили, висотою до 12 метрів, у деяких місцях вкриті унікальними петрогліфами, які викликають величезну кількість їх інтерпретацій, а також дискусій щодо походження цієї пам'ятки. Про маловідомі природні визначні місця України: українське «мертве море» - солоне озеро Кунігунда, вода якого за цілющими властивостями не поступається мертвому морю в Ізраїлі. Берег і дно Кунігунди вкриті лікувальними грязями чорного кольору. Густина води така велика, що подолати її опір і дістати лікувальну грязь можна лише за умови, коли один чи двоє помічників тримають нирця за ноги й силоміць занурюють його у воду; єдиний у нашій країні діючий вулкан (незвичайний тим, що замість лави і попелу, викидає... бруд); дивовижної краси високогірне Синевирське озеро; долина нарцисів (унікальний ботанічний заповідник, де в квітні - травні зацвітає поле нарцисів рідкісного виду); найдовша печера України носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі. Це гіпсова печера на глибині 20 м протяжністю 216 км. Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю взагалі, вона поступається лише Мамонтовій печері в США. Тож ця інтелектуально-розважальна гра надихнула всіх, хто любить та цікавиться Україною, на власну подорож.

Досить поширений в Україні так званий «замковий туризм». Вельми зручне географічне положення нашої країни та природні багатства зробили її об'єктом зазіхань багатьох варварів і ареною численних військових конфліктів. На території нашої країни досі збереглися такі середньовічні фортифікаційні споруди, як Старий замок у Кам'янець-Подільському, Генуезька фортеця в Судаку, Білгород-Дністровська фортеця, Олеський та напівзруйнований Невицький замки та ін. Подорожувати замками – це й милуватися величними видами, і дивуватися майстерності предків, а може, й відчувати ауру минулого.

Під час проведення змагань, студенти познайомились з популярними визначними пам’ятками України – старовинними замками, фортецями і палацами.

В змаганнях приймало участь три команди:

1 команда – 11- тм (Капіш Тетяна, Куцик Катерина, Нижник Софія, Поліщук Вікторія);

2 команда – 21- тм (Домуз Олександр, Коваленко Слава, Коник Олександр, Лисенко Ілля);

3 команда – збірна 41-гр та 41-тм груп (Ніколаєнко Антоніна, Савіна Марина, Лукашенко Діана, Уманський Роман).

З величезним відривом перемогу отримала команда першого курсу із результатом 11 балів, друге місце посіла команда 2-го курсу – 3,5 бали, третє місце отримала збірна 4-го курсу з результатом в 3 бали.

Дякуємо всім студентам за участь у змаганнях, проявлений рівень знань та командну роботу.

  

 Нещадим Людмила, к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи