Меню

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи взяла участь у шостому майстер-класі EBRD presentation of the Special Report «COVID-19 pandemic and its effects on Ukrainian tourism»

23 червня 2020 р. з 13:00 до 15:00 в Zoom пройшла онлайн-презентація Спеціального звіту European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) «Пандемія COVID-19 і її наслідки в сфері туризму в Україні », розроблений на додаток до Дорожньої карти розвитку сектора туризму України, в рамках ініціативи ЄС #EU4Business.

 Викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС Людмила Транченко, Людмила Нещадим, Світлана Тимчук, Діана Нагернюк, Наталія Терещук разом із студентами долучилися онлайн-презентації.

У доповіді, зазначили, що глобальна криза, викликана пандемією коронавірусу, радикально змінила туристичну галузь у всьому світі. Опубліковані наразі сценарії прогнозують зниження кількості міжнародних туристичних подорожей у 2020 р. від 58% до 78%, що залежить від швидкості поширення вірусу, тривалості діючих обмежень на пересування та закриття кордонів.

Водночас зазначається, що економіка в Україні залежить здебільшого від внутрішнього та виїзного туризму. Тому наслідки пандемії COVID-19 потенційно мають бути не такими болючими, як в інших європейських країнах, зорієнтованих на в’їзний потік. Але чи зможе країна скористатися моментом для розвитку внутрішнього туризму, і як саме перезапустити туристичну галузь після коронавірусної кризи? Щоб відповісти на ці питання, ЄБРР переглянув ключові положення Дорожньої карти конкурентоспроможного розвитку сфери туризму в Україні, яку експерти Банку презентували під час Стратегічного форуму.

Підводячи підсумок, можна стверджувати, туризм є стратегічним напрямком розвитку України. І нашої метою, як викладачів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС донести інформацію і навчити студентів спеціальності «Туризм» механізму щодо прийняття правильних рішень для покращення роботи у туристичній сфері в умовах пандемії.

Найважливішим є те, що історична стійкість туризму і його здатність створювати робочі місця після кризових ситуацій, а також важливість міжнародного співробітництва і забезпечення того, що цей сектор має стати центральною частиною зусиль з відновлення після пандемії коронавірусу.

 

Людмила Транченко

Завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи