Круглий стіл «Зелена відбудова України: роль HoReCa»
Викладачі та студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС взяли участь у круглому столі «Зелена відбудова України: роль HoReCa», який відбувся завдяки підтримці Europe Climate Foundation.
Онлайн круглий стіл є фінальною подією проєкту «Відновлення і модернізація закладів гостинності на принципах Zero Waste & Climate Friendly для зеленого розвитку громад України». Проєкт реалізується ГО Екологічні новини (м. Херсон), ІГ Mariupol Zero Waste (м. Маріуполь), Društvo Ekologi brez meja (Словенія), за підтримки Zero Waste Alliance Ukraine та Europe Climate Foundation, з результатами можна ознайомитись на сайті www.zerowaste.org.ua
Zero Waste Alliance Ukraine — це об’єднання організацій та активістів України, які працюють над вирішенням проблеми відходів в Україні. Головною метою спілки є вплив на реформування системи поводження з відходами та ресурсами в Україні.
Практичним результатом проекту стало:
- розширення спільноти зацікавлених у дослідженні зміни клімату та безвідходності, готових сприяти розвитку низьковуглецевого суспільства через залучення українських та іноземних експертів, української влади, українського бізнесу, українських громадських діячів.
- проведення першого етапу сертифікації «Zero Waste Business», проведення воркшопів із співробітниками трьох найбільш мотивованих компаній. Розробка кліматичних стратегій для цих компаній (довгострокових, середньострокових та короткострокових) з акцентом на управління ресурсами, економічні аспекти та автономну реалізацію стратегій.
Спікерами круглого столу стали:
Ольга Кучер з доповіддю на тему: «Sustainable practice та smart principles при створенні концепції нового готелю»
Альона Акімова з доповіддю на тему: «Як наблизити до Zero Waste кав’ярню формату to go»
Вікторія Ярош з доповіддю на тему: «Обов’язок власника залучити та заохотити до Zero Waste & Climate Friendly»
Ольга Корчевська з доповіддю на тему: «Роль колективу у впровадженні екологічних ініціатив у готельному комплексі «Фортеця»
Ольга Машкова представила «Рекомендації для включення в стратегії розвитку громад України» в яких висвітлено об’єднання зусиль і можливостей влади, бізнесу, громади, науковців, освітян, ЗМІ для впровадження безвідходних і кліматично дружніх рішень в закладах гостинності, а згодом і у всій туристичній індустрії.
На завершення учасники відмітили, що спільна взаємодія, включення і розуміння інтересів і потреб кожної сторони є важливим для створення стійкого та ефективного туристичного сектора, який принесе користь як бізнесу, так і громаді.
Людмила МАЛЮГА,
к.е.н., доцент кафедри
туризму та готельно-ресторанної справи