Лекція від стейкхолдера «Віртуальний туризм. Новий вид нішевого туризму»
20.03.2024 р. студенти та викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва взяли участь у відкритій лекції від стейкхолдера Олени Чернеги «Віртуальний туризм. Новий вид нішевого туризму».
Відкрита лекція була організована на базі Одеського національного технологічного університету. Спікером виступила Олена Чернега – лідерка віртуального туризму, докторка філософії, експертка з туризму та практикиня з формування туристичного продукту та цифрового туристично-культурного продукту, репутації та брендингу території. Засновниця ГО «Цифровізація туризму та культури».
У сучасному світі, охопленому швидким розвитком технологій та постійним стрімким розвитком глобальної мережі, віртуальний туризм стає все більш важливим явищем. Цей новий вид нішевого туризму відкриває перед подорожуючими необмежені можливості для дослідження світу, не покидаючи зручностей своєї домівки.
На початку лекції розглянули сутність та особливості віртуального туризму. Від його виникнення до сучасних тенденцій, які визначають цей новий напрямок у світі подорожей.
Учасники лекції заглибились у світ віртуальної реальності, доповненої реальністю та інші технології, які забезпечують учасникам можливість віртуально відвідати будь-які куточки світу. Від інтерактивних віртуальних турів до використання доповненої реальності для іммерсивного дослідження культурних пам'яток.
Слухачі мали можливість ознайомитись з прикладами в Україні та світі:
Музей видатних діячів української культури
Центр охорони та досліджень пам’яток археології
Віртуалізація Київських музеїв
Обговорили, як віртуальний туризм впливає на розвиток туристичної галузі та створює нові можливості для подорожуючих, а також для туристичних компаній та місцевих громад. Також спікер наголосила на важливості етичної сторони, пов'язаної з віртуальним туризмом, а також впливом цього виду подорожей на збереження культурної спадщини та стереотипів.
Віртуальний туризм - це не лише новий спосіб подорожувати, але і захоплива можливість дослідження світу з будь-якої точки планети.
Дякуємо організаторам та спікеру за інформативну та пізнавальну лекцію.
Світлана ТИМЧУК
к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи