Майстер-клас «Лайфхаки, як і де встановити туристичний намет»
Природа завжди вабила людей своєю неповторною красою та спокоєм. Подорожі на природу – це чудовий спосіб відпочинку від ритмічного буденного життя. Перебуваючи серед лісу чи в горах, людина відновлює свою енергію. Це дозволяє покращити емоційний стан і спланувати свої дії по досягненню поставлених цілей. Але для вдалого відпочинку, потрібна ретельна підготовка. Якщо ви подорожуєте лише з наметом, спальним мішком та рюкзаком, то обов’язково повинні ознайомитися з правилами і рекомендаціями під час перебування серед дикої природи. Одне із основних завдань – це знати як поставити і зібрати намет.
Після насиченого подіями для в поході хочеться комфортно відпочити – смачно поїсти, посидіти біля вогнища й, врешті, заснути в наметі. А що може зіпсувати сон в наметі? Він може бути неправильно встановлений або його може:
- здути вітром;
- затопити;
- порвати на вітрі;
- ви можете всю ніч скочуватись до стінки й конденсат буде текти за комір;
Це, звісно, крайнощі, але досвід туризму показує, що правильний вибір місця та встановлення похідного намету – це ключові моменти для спокійної ночі і навіть цілісності намету.
В переддень Всесвітнього дня туризму на кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи було проведено майстер-клас «Лайфхаки, як і де встановити туристичний намет». Даний майстер-клас провів Андрій Баранюк, вчитель фізики і трудового навчання Уманської гімназії №14. Під час даного майстер-класу студенти дізналися про особливості встановлення туристичного намету, а саме: як вірно обрати місце для встановлення табору, як встановити намет, якщо навкруги бруд, як захиститись від конденсату, як встановити намет в залежності від сезону, куди скласти речі в наметі тощо.
Розібратись, як правильно встановити туристичний намет, не складно, головне правильно вибрати місце, запам’ятати принцип збирання туристичного намету та швидко діяти у несприятливих погодних умовах.
Для успішного складання намету потрібні наступні речі:
Футпрінт. Це міцна тканина, що підстилається під намет. Її завдання – захистити дно житла від проколів, а також від зайвої вологи та бруду.
Сокира. Нею користуються під час встановлення кілочків. Якщо брати інструмент у похід не хочеться, деталі можна вбити каменем або зафіксувати руками.
Лопатка. Допомагає швидко витягнути кілочки, які щільно засіли у землі.
Ганчірка. Потрібно, якщо зберетеся очистити намет від бруду перед упаковкою в рюкзак.
Крім того, студенти дізналися, що потрібно взяти з собою на відпочинок у похід. І перше це звичайно, рюкзак туристичного типу, що має велику місткість, з непромокаючої та відштовхуючою бруд тканини. Наступне це спальний мішок, він дозволить з комфортом спати. Звичайно, як же без туристичного килимка (карімата), його розкладають в наметі під спальний мішок щоб захиститися від холоду, вологи і нерівностей рельєфу. Надувна подушка або підголівник не є найважливішим, це можна замінити іншими речами, рушником, курткою, тощо. Звичайно не потрібно забувати про теплий одяг і змінну білизну, кількість якої залежить від тривалості подорожі.
Важливим атрибутом туристичної подорожі є рюкзак, а саме правильне розміщення у ньому всіх речей. Основний лайфхак пакування рюкзаку - все найтяжче на дно і до спини рюкзака. Спершу потрібно покласти на дно, кульок з речами, для того щоб гострі краї залізяк не протерли дірку в дні вашого рюкзака. Потім починаємо укладати речі: важкі вниз рюкзака і по зниженню ваги до верху. Основна вага рюкзака має припадати в район лопаток. Для того щоб тверді краї речей не тиснули в спину (у каркасних рюкзаків, це практично неможливо) можна підкласти, скажімо, футболку між спинкою рюкзака і речами. Найлегші речі і ті, що вам найчастіше потрібні, укладаємо наверх, під клапан рюкзака. Також, за можливості, потрібно укласти всі речі в середину рюкзака, щоб нічого не навішувати зовні. Це дозволить поліпшити розподіл ваги по спині. Правильний розподіл ваги і вибір рюкзака дозволять долати будь-які відстані, не відволікаючись на вантаж на спині.
Ще багато цікавої і корисної інформації дізналися студенти під час даного майстер-класу.
Щиро дякуємо Андрію Баранюку за такий цікавий та пізнавальний майстер-клас.