Міжнародний день кави: традиції та цікаві факти про каву
Кава – один із найвідоміших та найпопулярніших напоїв серед жителів нашої планети. Тисячі людей починають щодня з прекрасного ритуалу приготування філіжанки ароматної кави для бадьорого початку дня, але багато з них навіть не знали про існування Дня кави. Міжнародний день кави святкується щорічно 1 жовтня. Саме така дата була встановлена Міжнародною кавовою організацією. Ідею відзначати свято кави підтримали десятки країн світу, в тому числі й Україна. Міжнародний День кави відзначають 1 жовтня тому, що саме у цей період починається збір кавових зерен на плантаціях. Хоча це свято можна було б відзначати й в іншу дату, оскільки цей напій дуже популярний в кожній країні. Щодня у світі споживають близько 3 млрд чашок кави — і ця цифра невпинно зростає.
З нагоди Міжнародного дня кави на кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи було проведено семінар на тему : «Міжнародний день кави: традиції та цікаві факти про каву». До семінару долучилися викладачі кафедри та студенти спеціальностей 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм».
Про особливості цього легендарного напою, без якого не уявляють свого життя мільярди людей в усьому світі, дізналися учасники семінару. Цікавим було поринути в історію кави. Батьківщина кави – Ефіопія. В шостому столітті люди вперше дізналися про каву, як про зерно, яке брали племена у походи. Його змішували з жирами, аби підтримувати свої сили. В дванадцятому столітті почали використовувати каву як напій.
Кава, вирощена в Африці, Південній Америці чи Азії, має зовсім різні властивості. Також велике значення має обсмаження. Є три ступені обсмаження кави. Для кожного з них, відповідно, свій спосіб заварювання. Зазвичай, в еспресо культурі використовують максимальні ступені обсмаження кавових зерен. У альтеративній культурі беруть тільки зерна першого і другого рівнів обсмаження.
Також на семінарі розкрили культуру приготування кави. Адже на смак кави впливає те, що ви їли протягом дня. Коли ви купуєте каву, то варто пам’ятати, що на смак впливає місце, де вона вирощена, тобто континент, плантація, як зібрана, ручним чи механічним методом, яке виробництво, який ступінь обсмаження і навіть бариста, який її молов.
Смачної кави!
Діана НАГЕРНЮК, доцент кафедри туризму
та готельно-ресторанної справи