Меню

Міжнародний круглий стіл «Соціальне підприємництво та традиційні форми господарювання в ЄС: досвід для України» за програмою Erasmus+

         21 вересня 2023 р. на платформі Zoom відбувся міжнародний круглий стіл «Соціальне підприємництво та традиційні форми господарювання в ЄС: досвід для України» за підтримки програми Erasmus+ Європейського Союзу, участь в якому взяли науково-педагогічні працівники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС і здобувачі вищої освіти, які навчаються за спеціальностями 242 «Туризм і рекреація» та 241 «Готельно-ресторанна справа». 

           Модератором наукового заходу виступила Анна Переверзєва, координаторка проєкту, професор кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Запорізького національного університету.  Захід проводився в рамках проєкту Erasmus+ ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Європейські практики соціального підприємництва: сталість, інклюзія та креативність».

 

 

      Тематичні напрямки круглого столу:

1. Соціальне підприємництво: особливості, тенденції та вплив:

Секція 1. Сучасний стан соціального підприємництва в країнах ЄС та Україні.

Секція 2. Особливості управління соціальним підприємством.

Секція 3. Соціальні складова у підготовці менеджерів.

Секція 4. Медіаграмотність для соціального підприємництва.

Секція 5. Ідеї соціального підприємництва в сфері викладання української та іноземної мови.

Секція 6. Роль соціальних підприємців нового покоління.

Секція 7. Соціальне підприємництво, рекреація та туризм.

2. Європейські моделі соціального бізнесу: досвід для України:

Секція 8. Інтелектуальна та емоційна складова соціального підприємництва.

Секція 9. Європейський досвід сталого розвитку бізнесу на основі креативності та інклюзивності.

Секція 10. Інформаційні технології та цифрові інновації в соціальному підприємництві.

Секція 11. Європейське підприємництво в контексті синергії сталого бізнесу, циркулярної та соціальної економіки

Секція 12. Специфічні форми взаємодії суб'єктів соціальної економіки

Секція 13. Інтеграція соціального підприємництва у виробничий процес і ланцюжок створення цінності традиційного бізнесу

Секція 14. Спільне створення цінності та кооперація між соціальною економікою та традиційними підприємствами в циркулярній, шеринговій та цифровій економіці

 

 

        Спікерами заходу були:

- Шитікова Світлана, менеджер проєктів Жана Моне Національного Еразмус+ офісу в Україні, координатор проєкту Національного Еразмус + офісу в Україні;

- Куц Андрій, віце-президент Запорізької торгово-промислової палати;

- Корнієнко Олександр, голова Новоолександрівської сільської ради;

- Горбенко Альона, регіональний координатор YMCA Запорізької області;

- Білий Юрий, голова YMCA Mobile Hub Zaporizhja в YMCA Europe;

- Кравчук Максим, засновник БФ «Покоління майбутнього» (Запоріжжя).

       Остапчук Ірина, доцент кафедри туризму та економіки Криворізького державного педагогічного університету, виступила з доповіддю «Екологічні екскурсії як вид соціального підприємництва (на прикладі Кривого Рогу)».

        Антолік Оксана, директор клубу «Маяк» відділу культури Бердянської міської ради, голова ГО «Сяйво надії», засновниця учбового центру «Знання» та івент агенції «Фурор», член правління Червоного Хреста України (філія м. Бердянська), секретар робочої групи з громадської безпеки та відновлення, заступниця голови ГС «Культурна Ліга Сходу» по Запорізькій області висвітлила «Діяльність громадських організацій в умовах війни».

       Новіченко Володимир, голова Запорізького профілактико-оздоровчого центру «Здоров'я» ознайомив присутніх з можливими шляхами реабілітації під час війни.

       Цікавою і неординарною була доповідь «Social Responsibility for the Small Business» Мері Джо Стейєр Гарріс, Президентки компанії «Banana Saver», США, Огайо, м. Медайна. 

 

       За результатами роботи круглого столу буде видано колективну монографію.

       Дякуємо організаторам за цікавий і корисний досвід, який слухачі отримали під час проведення круглого столу. Отримані знання та практичні навички, вміння будуть впроваджені в освітній процес у рамках викладання освітніх компонент професійного спрямування, зокрема «Організація підприємницької діяльності в сфері обслуговування», а також під час реалізації науково-дослідної діяльності за тематикою заходу.

        Загалом, усі учасники високо оцінили організацію та інформаційне наповнення круглого столу, а також висловили бажання подальшої участі у подібних заходах.

 

Олена САКОВСЬКА,

 к.е.н., доцент кафедри туризму 

та готельно-ресторанної справи