Меню

Міжвузівський науково-практичний семінар «Мистецький проєкт «Опішне» – туристична родзинка України»

       13 травня 2025 р. відбувся міжвузівський науково-практичний семінар «Мистецький проєкт «Опішне» – туристична родзинка України», у рамках співпраці з колегами кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури, в якому брали участь науково-педагогічні працівники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи УНУ і здобувачі вищої освіти, які навчаються за спеціальностями «Туризм та рекреація» і «Готельно-ресторанна справа та кейтеринг».

 

      Учасниками семінару також були науково-педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти Харківської державної академії культури, Харківської державної академії дизайну та мистецтв, Національного університету харчових технологій, Львівського торговельно-економічного університету, Національного технічного університету «Харківський політехнічний iнститут» та ін.

 

     Практичним досвідом створення музеїв та культурних проєктів  поділився зі здобувачами вищої освіти і викладачами Антон ПЛОХОЙ, директор Музею мистецької родини Кричевських – філії Національного музею-заповідника українського гончарства (с. Опішня Полтавської області).

       Опішне – визнана гончарська столиця України. Навіть назва селища походить від слова «опока» – це різновид глинистої породи, яку використовували у гончарстві. Під землею села Опішня сховано близько 100 видів глини. Продукція гончарів Опішного відома у всьому світі. Наприкінці 19 століття в Опішному мешкало більше половини гончарів Полтавщини, а то були часи, коли саме керамічні вироби гончарів були чи не єдиним посудом у кожній хаті. Горшки, глечики, миски, кухлики – все вироблялося із глини. У Опішному кожна третя родина займалася гончарством. Попри статус селища, тут навіть упродовж останніх років не припиняється активна діяльність зі створення унікального мистецького простору, а також із збереження та популяризації культурної спадщини України.

 

       Національний музей-заповідник українського гончарства був заснований у 1986 році. Сьогодні в селищі з населенням близько 5000 осіб музей не лише функціонує, а й активно розвиваються кілька його філій: Садиба Пошивайлів, Садиба Селюченко, Садиба Сморжа, Музей мистецької родини Кричевських, етносело «Гончарія». До початку повномасштабного вторгнення в Опішному регулярно проводилися фестивалі гончарства та ковальства.

      Запрошуємо переглянути запис зустрічі, щоб дізнатися більше про створення музеїв, культурні проєкти, маркетингову діяльність, антикризовий менеджмент, цифровізацію культурної спадщини та залучення молоді до музейних ініціативhttps://www.youtube.com/watch?v=yHOSUXisJNI

 

      Учасники міжвузівського науково-практичного семінару «Мистецький проєкт «Опішне» – туристична родзинка України» дізналися інформацію щодо умов створення та облаштування музеїв, культурних проєктів, адаптації музейного простору, туристичних стежок та шляхів до потреб людей з інвалідністю, впровадження інноваційних рішень та розвитку доступної інфраструктури в умовах війни.

       Дякуємо Антону ПЛОХОМУ за цікавий і корисний досвід, який слухачі отримали під час проведення семінару, а всім учасникам – за активне обговорення. Отримані знання та практичні навички, вміння будуть впроваджені в освітній процес у рамках викладання освітніх компонент професійного спрямування, а також під час реалізації науково-дослідної діяльності за тематикою заходу.

 

Олена САКОВСЬКА,

 к.е.н., доцент кафедри туризму

та готельно-ресторанної справи