Меню

Міжвузівський науково-практичний туристичний семінар «Адаптація туристичних проєктів для людей з інвалідністю»

      9 жовтня 2024 р. відбувся міжвузівський науково-практичний туристичний семінар «Адаптація туристичних проєктів для людей з інвалідністю», у рамках співпраці з колегами кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури, в якому брали участь науково-педагогічні працівники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи УНУС і здобувачі вищої освіти, які навчаються за спеціальностями 242 «Туризм і рекреація» та 241 «Готельно-ресторанна справа». 

      Учасниками семінару також були науково-педагогічні працівники і здобувачі вищої освіти Харківської державної академії культури, Національного університету харчових технологій, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Національного технічного університету «Харківський політехнічний iнститут». 

          

 

       Практичним досвідом адаптації туристичних проєктів для людей з інвалідністю, зокрема порушеннями зору, поділився зі здобувачами вищої освіти і викладачами Петро ПОЛІЩУК – тренер інтернет-центру «Окуляр» Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, керівник підрозділу ГО «Генерація успішної дії», тренер реабілітаційно-відновлювального табору «Життя після війни».

      Під його керівництвом розпочалися та успішно втілюються проєкти, спрямовані на створення доступного середовища для людей з інвалідністю: «Культурні продукти Рівненщини без обмежень», «Адаптація міської туристичної інфраструктури до потреб людей з інвалідністю», «3D друк на допомогу незрячим та слабозорим людям», підготовка та випуск видань «Торкнутися слова це можливо» та «Маленький круасан у великому світі». Він є одним із розробників інклюзивного сайту «Аудіобібліотека», працює над адаптацією та створенням аудіоверсій пішохідних екскурсій вулицями міста.

          

       Командою однодумців вже адаптовано для людей з інвалідністю простір Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, створено Аудіотеку, яка регулярно поповнюється творами місцевих письменників (часто ще й начитаних самими авторами), розроблено надрукований в універсальному дизайні цикл книжок для дітей з порушеннями зору, проводяться спектаклі з тифлокоментарем та перекладом жестовою мовою. 

       А ще упроваджено проєкти безбар’єрного простору у музеях Волині, проєкт «Via Regia на дотик» https://gud.rv.ua/inkliuzyvnyi-proiekt-via-regia-na-dotyk, удосконалено інформаційне середовище регіону, адаптовано туристичні стежки та шляхи, розроблено екскурсії та аудіогіди, туристсько-інформаційні карти, створені в універсальному дизайні та багато іншого. Наведено приклади вдалого створення безбар’єрного середовища у таких містах як: Рівне, Острог, Дубно, і учасники науково-практичного семінару побачили, як багато вже зроблено за досить короткий час.

          

      Учасники міжвузівського науково-практичного туристичного семінару «Адаптація туристичних проєктів для людей з інвалідністю» дізналися інформацію щодо умов створення та облаштування безбар’єрного простору, адаптації туристичних стежок та шляхів до потреб людей з інвалідністю, впровадження інноваційних рішень та розвитку доступної інфраструктури в умовах війни.

       Дякуємо пану Петру за цікавий і корисний досвід, який слухачі отримали під час проведення семінару. Отримані знання та практичні навички, вміння будуть впроваджені в освітній процес у рамках викладання освітніх компонент професійного спрямування, а також під час реалізації науково-дослідної діяльності за тематикою заходу.

 

Олена САКОВСЬКА,

 к.е.н., доцент кафедри туризму 

та готельно-ресторанної справи