Меню

Міжвузівський науково-практичний туристичний семінар

         26 лютого 2024 р. на платформі Zoom відбувся черговий міжвузівський науково-практичний туристичний семінар, у рамках співпраці з колегами кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури, участь в якому взяли науково-педагогічні працівники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи УНУС і здобувачі вищої освіти, які навчаються за спеціальностями 242 «Туризм» та 241 «Готельно-ресторанна справа». 

        Практичним досвідом організації і функціонування туристичного бізнесу поділився зі здобувачами вищої освіти і викладачами Володимир ГОРОН – засновник та керівник туристичної компанії TURE, гід у піших, скітурових та фрірайдових мандрівках, інструктор на навчальних програмах з альпінізму, гід на сплавах Дністром і рафтингу / каякінгу карпатськими ріками. 

        Історія TURE розпочалась у 2012 році, та багато хто з працівників здобував туристичний досвід і працював гідом задовго до того. Відтоді чимало води спливло Черемошем: з’явилися мережі кемпів у Карпатах та на Дністрі, серія пригодницьких змагань «AdvenTURE Competitions Series», Добровільні рятувальники «Білий Слон»… Та дещо залишилось: бажання популяризувати здоровий спосіб життя, безпечні мандри та відкривати красу України для інших через активний відпочинок. 

 

       

       Туристична компанія TURE позиціонує себе на ринку туристичних послуг як спільнота мандрівників за покликанням і за стилем життя. Компанія прагне, щоб активний туризм в Україні став справді професійним. Саме тому їхні гіди щороку беруть участь у кваліфікаційних курсах, альпсемінарах і пригодницьких змаганнях, удосконалюють навички надання домедичної допомоги й використовують виключно якісне спорядження» (https://ture.ua/pro-nas/).

       Напрямки діяльності туристичної компанії TURE:

       –      Мережа кемпів «Білий Слон»:

надання послуг із проживання, харчування, прокату спорядження у мальовничих куточках Карпат.

Відпочинок серед дикої краси гір з комфортом у найкрасивіших куточках Карпат: кемп у найвисокогірнішому селі України Дземброня та гірська хатина в урочищі Ґаджина на висоті 1100 м н. р. м.

       –      Мережа кемпів «Білий Бізон»:

надання послуг із проживання, харчування, прокату човнів та спорядження у Дністровському каньйоні.

«Білий Бізон» запрошує відпочити серед див Дністровського каньйону: у с. Лука чи с. Хмелева Коломийського району. Обидва розташовані на самісінькому березі Дністра, тонуть у зелені й мають усе, щоб відпустка чи вихідні минули активно й з комфортом.

      –      Активні тури:

рафтинг та каякінг у Карпатах, сплави Дністровським каньйоном, трекінг у Карпатах, скітуринг, фрірайд, беккантрі, спелеомандрівки.

      –      Пригодницькі змагання:

серія із 11 спортивних подій протягом року: трейли, лижні та водні перегони, мультизмагання та велорогейн, що збирають до 200 учасників на захід.

      –      Інші проєкти:

прокат спорядження, Добровільні рятувальники «Білий Слон», екологічні ініціативи, спортивне виховання дітей та молоді.

        Учасники міжвузівського науково-практичного туристичного семінару дізналися багато цікавинок щодо структури туристичної компанії, системи мотивування та оплати праці персоналу, комунікації з споживачами послуг, особливостей маркетингу, практики ініціювання та впровадження інноваційних рішень та розвитку компанії в умовах війни.

         Дякуємо пану Володимиру за цікавий і корисний досвід, який слухачі отримали під час проведення семінару. Отримані знання та практичні навички, вміння будуть впроваджені в освітній процес у рамках викладання освітніх компонент професійного спрямування, а також під час реалізації науково-дослідної діяльності за тематикою заходу.

 

Олена САКОВСЬКА,

 к.е.н., доцент кафедри туризму 

та готельно-ресторанної справи