Міжвузівський вебінар «Гетьманська столиця Батурин: історія та сучасність»
Зустріч наукових співробітників Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» з викладачами кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС та здобувачами вищої освіти, які навчаються за спеціальностями 242 «Туризм» та 241 «Готельно-ресторанна справа», відбулась 22 лютого 2023 р.
Це було міжвузівське зібрання, участь у якому брали колеги та студенти з кафедри туристичного бізнесу та кафедри культурології Харківської державної академії культури, кафедри туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету «ХПІ», кафедри культурології та зарубіжної літератури Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.
Батурин – широко відомий осередок культури, туризму та просвітництва. Перлиною і життєдайним духовним джерелом України без перебільшення є Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця». Не кожен встиг там побувати, проте у наші часи подорож часто починається з онлайну. Під час вебінару викладачі та студенти отримали надзвичайну можливість познайомитися як з концепцією створення Батуринського комплексу, так і з особливостями екскурсійної діяльності у часи пандемії та війни.
Наукові співробітники Каріна Солдатова, Марина Хармак та Алла Батюк наочно показали, наскільки багато може зробити команда професіоналів-ентузіастів: археологічні розкопки, реконструкції, інтерактивні екскурсії, численні квести, аудіогіди, віртуальні екскурсії, відкриті лекції, науково-дослідницька діяльність і багато чого іншого. Власне, нема сумнівів у тому, що Батурин – не лише гетьманська столиця, але один із форпостів сучасної боротьби за українську культуру, це трагедія і велич українського державотворення, а команда музею-заповідника – справжні воїни нашого другого фронту – культурного. Маємо приклад людей, які всією своєю діяльністю показують, наскільки важливо використовувати час та можливості там, де ми є. Для перемоги замало однієї зброї, адже ми маємо також відстоювати нашу ідентичність.
Міжвузівський вебінар – чудова нагода поглибити свої знання про Батуринську трагедію, почути, що пов'язує Батурин з творчістю Людвіга ван Бетховена, взнати, як створити сучасний музей та зробити його науково-дослідним осередком, центром просвітництва та туризму, як зберегти колекції під час війни і ще багато цікавого.
Олена САКОВСЬКА,
к.е.н., доцент кафедри туризму
та готельно-ресторанної справи