Науково-методичний семінар «Культура та звичаї Йорданії»

Вимоги до сучасних фахівців не обмежуються професійною компетентністю – важливою є підготовка до міжкультурних комунікацій. Особливо це стосується діяльності фахівців підприємств туристської індустрії, яка пов’язана з постійними контактами між представниками різних культур у процесі обслуговування споживачів, на ділових переговорах, міжнародних презентаціях, конференціях, виставках тощо.

9 листопада 2016 року кафедра туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва провела науково-методичний семінар «Культура та звичаї Йорданії».

На зустріч з учасниками семінару був запрошений студент з Йорданії – Окба Одех. Він розповів, що  Йорданське Хашимітське Королівство, більш відоме як Йорданія - це арабська держава, розташована на Близькому Сході. Більша частина території країни (близько 90%) представляє собою пустелі і напівпустелі. На південно-заході Йорданія має вихід до Червоного моря протяжністю 27 кілометрів, де розташовується єдиний морський порт - Акаба, а також ділить з Ізраїлем і Палестинською автономією берегову лінію Мертвого моря. Крім перерахованих вище країн Йорданія межує з Сирією, Саудівською Аравією, Іраком і Єгиптом.

Окба Одех ознайомив присутніх з туристичними перевагами  Йорданії. Він розповів, що його країна є обов'язкова до відвідин любителів археологічних пам'яток. Її список історичних цінностей очолює неповторне місто Петра, відоме також як «рожеве місто», хоча фактично його колір змінюється неодноразово в залежності від часу доби. Петра - це частина культурної спадщини, що залишилася з часів Наботийского царства, що існувало орієнтовно понад 2000 років тому. Місто розташоване в глибокому каньйоні, і щоб потрапити в нього, потрібно пройти крізь кілометрове ущелину з висотою стін до 80 метрів. Для того, щоб ознайомитися з усіма визначними пам'ятками Петри знадобиться не менше п'яти днів, однак стандартна туристична програма включає, як правило, не більше двох днів. Саме в Петрі знаходиться мавзолей Ель-Хазне, дійсне призначення якого так і не встановлено. Згідно з однією з гіотез це скарбниця, згідно іншої - королівська усипальниця, треті вважають, що спочатку він був побудований як храм богині Ісіди. У будь-якому випадку будівля вражає своєю монументальністю і красою. При погляді на неї мимоволі виникають питання, яким чином майстрам тих років вдавалося працювати на такій висоті, на неприступній скелі.

Семінар відзначався плідною співпрацею та жвавими дискусіями між студентам, толерантною атмосферою, зацікавленістю до тем та питань, що виносилися на обговорення.