Науково-педагогічне стажування «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» за програмою Erasmus+
Науково-педагогічні працівники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС і здобувачі вищої освіти, які навчаються за спеціальностями 242 Туризм та 241 Готельно-ресторанна справа, успішно закінчили навчання з дистанційного курсу «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» в рамках проєкту № 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE (Diversification of rural tourism through sustainability and creativity: disseminating European experience in Ukraine (DIRUT)) за підтримки програми Erasmus+ Європейського Союзу, напрям Жан Моне.
Протягом 25 березня – 17 червня 2023 року щосуботи проводились онлайн лекції та практичні заняття для слухачів дистанційного курсу DIRUT – 2023, що реалізується за підтримки Європейського Союзу, зокрема програми Erasmus+, Жан Моне Модуль на кафедрі міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Запорізького національного університету під керівництвом доцентки цієї кафедри, координаторки проєкту «DIRUT Erasmus+ JMM» Наталі Венгерської.
Тематичний спектр курсу включав наступні модулі:
Модуль 1. Європейські тенденції імплементування стратегій диверсифікації у сільському туризмі.
Модуль 2. Біо-різноманіття та інтеграція цілей сталого розвитку в сільському туризмі: поширення європейського досвіду в Україні.
Модуль 3. Креативні технології туризму для сталого розвитку: теоретичні аспекти та європейський досвід.
Модуль 4. Європейські практики креативного сільського туризму: кластерний та мережевий підходи.
17 червня 2023 р. відбулась заключна зустріч учасників дистанційного курсу, на якій слухачі представляли та захищали розроблені бізнес-моделі CANVAS сільського туризму на основі збалансованості та креативності (https://www.youtube.com/watch?v=1kr71aOYOow).
По завершенню навчання і успішного проходження тестування зі згаданих модулей у системі Moodle слухачам курсу видано сертифікати.
Дякуємо організаторам курсу за цікавий і корисний досвід, який слухачі отримали під час занять. Отримані знання та практичні навички, вміння будуть впроваджені в освітній процес у рамках викладання освітніх компонент професійного спрямування, зокрема «Організація сільського (зеленого) туризму», «Рекреаційна база сільського (зеленого) туризму», а також під час реалізації науково-дослідної діяльності за тематикою курсу.
Олена Саковська,
к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи