Меню

Науково-практичний семінар «Видатні постаті Харківщини»

У пошуках можливостей, які дає нам дистанційне навчання, 11 листопада 2020 року викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва та студенти, які навчаються за спеціальністю 242 «Туризм», у рамках співпраці з колегами кафедри туристичного бізнесу Харківської державної академії культури, навідались до Харкова. Відеозустріч відбулась завдяки використанню сервісу відеотелефонного зв’язку Google Meet.

  

Під час онлайн зустрічі Директор Польського Дому Владислав Елліс у рамках святкування Дня незалежності Польщі розказав про видатного лікаря-поляка Владислава Андрійовича Франковського, одного з організаторів Харківського медичного товариства. Втративши у ранньому віці батьків, він виховувався серед чужих людей, що згодом зумовило його глибоке співчуття до страждань ближніх. Вступив до Віленської медико-хірургічної академії, звідки з другого курсу перейшов на медичний факультет Харківського університету (нині Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна), який закінчив у 1840 році, отримавши звання лікаря.

  

Після закінчення університету протягом п’яти років В. Франковський працював ординатором терапевтичної клініки. У 1845 році був призначений лікарем студентів ветеринарного училища, де не лише працював безкоштовно, але й щорічно жертвував по 60 карбованців на ліки для малозабезпечених студентів. У 1894 році на честь видатного лікаря і почесного громадянина Харкова міська Дума вирішила об’єднати Бахметьєвський провулок з Рижовською набережною і перейменувати їх на вулицю Франківську.

Магістрантка Харківської державної академії культури Галіна Бреславець провела пізнавальну екскурсію Харковом і розповіла про видатних поляків, які зробили свій внесок у розвиток міста. У ході її розповіді, слухачі мали змогу ознайомитися з культурною спадщиною та визначними місцями Харківщини; відомими історичними постатями, які в різні часи проживали у місті та їх історико-культурним доробком.

  

Загалом колектив кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС різнопланово і плідно працює над розширенням географії міжуніверситетських зв’язків,  підготовкою та проведенням науково-практичних конференцій, семінарів, що дає помітний позитивний результат. Діджиталізація не може замінити живе спілкування, навчання, а лише доповнити його. Адже соціальні контакти й особисті розмови все ж залишаються важливими елементами вищої освіти в майбутньому.

А дана конструктивна зустріч і представлені доповіді, безумовно, стануть мотиватором для науковців та студентів у їх подальших дослідженнях.

 

к.е.н., доцент кафедри туризму

та готельно-ресторанної справи

Олена Саковська