Меню

Науково-практичний семінар зі сприяння розвитку сільського зеленого туризму в регіонах України

В рамках діяльності науково-дослідної лабораторії «Сільський зелений туризм» 16 червня було проведено науково-практичний семінар зі сприяння розвитку сільського зеленого туризму в регіонах України, зокрема в Черкаській області.

На зустріч зі студентами була запрошена спеціаліст Мінська Оксана Сергіївна для сприяння впровадженню в навчальний процес теорії та практики розвитку сільського зеленого туризму як одного із перспективних напрямків підприємницької діяльності.

Пані Оксана проінформувала присутніх студентів напрямів підготовки «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа» про те, що в Україні другий рік поспіль Інститутом демократії імені Пилипа Орлика та Щецинським центром розвитку місцевої демократії реалізовується польсько-український проект «Сільське мікропідприємництво в Україні». У 2014 році вісім українських сіл із Черкаської, Полтавської та Кіровоградської областей зробили перші кроки щодо створення тематичних сіл. У 2015 році у Черкаській області з'явилося чотирнадцять тематичних сіл.

У цих селах розроблено та апробовано унікальні, засновані на місцевих особливостях, використанні місцевої спадщини та місцевих ресурсів, заходи з можливістю їх  повторення для різних груп відвідувачів.

Відвідання  кожного з чотирнадцяти сіл, участь у кожній  із розваг стане справжньою подією для мандрівників. Звичайно, кожне село відкриє для допитливих, зацікавлених  у нових знаннях, глибшому розумінні історії, природничих наук, витоків промислових технологій не тільки  нові можливості, а і створить умови для веселого відпочинку.

Пані Оксана відмітила, що це не просто екскурсія до одного села, а серія тематичних мандрівок, яка відкриє різноплановий світ українського села. Скажімо, для глибшого ознайомлення з історією млинарства на Черкащині варто відвідати «Зерноленд» в Івківцях, а потім вирушити «На гостини до старого млина» до Коржової. Своєрідною машиною часу можуть стати послідовні мандрівки до Межиріча – «Подорож до країни Мамонтландії», Хмільної – «На гостини до древніх слов’ян», до Грушківки, яка знайомить з історією цукрового виробництва в нашому краї, до Охматова – батьківщини Порфирія та Данила Демуцьких, які творили культурний простір України.

У Гельмязеві та Сорокотязі можна здійснити мандрівку давніми річищами Дніпра і Торча, відчути силу природніх явищ, які, мов скульптори, формують наші краєвиди.

Така співпраця допомагає здійснювати інформаційно-консультаційну діяльність про особливості організації сільського зеленого туризму для майбутніх фахівців даної галузі.