Онлайн тренінг «Інклюзія в музеї: що потрібно знати та вміти»
У період 20-21 листопада 2021 року викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС та студенти, котрі здобувають освіту за спеціальністю 242 «Туризм», долучилися до участі в онлайн тренінгах «Інклюзія в музеї: що потрібно знати та вміти».
Захід було проведено в рамках проєкту «InKultur – за інклюзію в культурі» німецької організації DRA.
Мета тренінгів полягала у поглибленні усвідомлення особами, які працюють у сфері туризму, філософії інклюзії та підвищення спроможності працювати з різними категоріями відвідувачів, які потребують включення. Говорили про людей з інвалідністю, котрі змогли знайти в собі сили та не здатися і стати відомими.
На онлайн зустрічах виступили: Анастасія Войтюк, представник ГО «Непротоптана стежина» м. Львів, за темою «Крокуємо інклюзією: визначення, форми, цільові групи»; Марія Ясеновська – ХОФ «Громадська Альтернатива», розповіла про методику оцінки культурного закладу на інклюзивність; голова Харківської асоціації незрячих юристів Ігор Шрамко презентував доповідь на тему «Людина з інвалідністю в музеї. Як можемо зустріти?»; а психолог Валерія Валова розповіла про те, як психологічно допомогти сім’ям з дітьми, котрі відвідують музей; Олена Зіненко, представник ХОФ «Громадська Альтернатива», розповіла як надати допомогу іноземним туристам з інклюзією.
Такого типу заходи сприяють розширенню кругозору та підвищенню практичних знань та умінь учасників туристичного процесу та дають змогу розвивати інноваційні форми туристичної діяльності.
Раїса Кожухівська,
к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи