Праця як відпочинок, а відпочинок – як праця
Чи замислювались ви, хто по-справжньому гостинно зустрічає нас в іншому місті чи країні? Чия посмішка дійсно щира та привітна?
ГОТЕЛЬЄР – ХТО ВІН?
Будь-яка людина, потрапивши в іншу країну чи інше місто в межах роботи або відпочинку, неодмінно зустрінеться з представниками таких популярних нині професій, як ресторатор та готельєр. Саме їх професіоналізм гарантує нам приємний відпочинок та плідну працю. А посмішка, з якою вони нас зустрічають, дійсно щира та привітна
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ СЬОГОДНІ
Гість готелю повинен залишати його з посмішкою – ось головне правило успішного готельєра! Насамперед професія передбачає творчий підхід, постійне спілкування та співпрацю з людьми, широку можливість подорожувати та постійно вчитись новому. Професія готельєра займає шосте місце попопулярності в Україні, а середня заробітна плата складає 8 000 – 10 000 грн. Проте попит на українських готельєрів невпинно зростає і закордоном, де заробітна плата становить від 30 000 грн., ознайомитись можна тут.
ФАХ СПРАВЖНІХ ГОСПОДАРІВ
Вести переговори, дружню бесіду чи романтичну зустріч завжди приємно за смачною стравою та в затишній атмосфері. А створюють все це не хто інші, як ресторатори. Ресторатор – це засновник, власник ресторану або ж мережі ресторанів. Найпершим ресторатором став француз Рурто, який у 1582 році створив ресторан в Парижі «La Tour d’Argent» (Срібна вежа). З-поміж інших його вирізняли чисті білі скатертини, чистий посуд і культура обслуговування. Саме «La Tour d’Argent» надихнув творців знаменитого анімаційного фільму студії Pixar «Ratatouille». Творці фільму багато місяців провели в цьому ресторані, вивчаючи всі тонкощі процесу кулінарного мистецтва.
РЕСТОРАТОР У НАШІ ДНІ
Ресторатор сьогодні – це насамперед відповідальна, творча людина, яка любить свою роботу, цінує та поважає підлеглих і є просто професіоналом своєї справи. Лише поєднуючи в собі такі якості можна досягти успіху. За даними сайту Personal-ua , заробітна плата ресторатора складає 16 000 грн. Перевагами професії є:
- перспектива зробити швидку кар’єру, потрапити в еліту ресторанного бізнесу;
- часта зміна вражень, щоденні зустрічі з новими людьми;
- можливість реалізувати талант фінансиста, керівника і творця в рамках однієї професії.
Головна задача ресторатора зробити ресторан прибутковим. Здається все просто: запросив гостей, нагодував, напоїв. Однак з 10 ресторанів, що відкриваються лише три виявляються успішними. Адже ресторанний бізнес це мистецтво. І тільки професійний ресторатор, що знає всі його тонкощі, може отримати прибуток.
Випускники Уманського національного університету садівництва напряму підготовки «Готельно-ресторанна справа» можуть працювати на посадах:
- директора (заступника директора) готелю чи ресторану;
- ресторатора;
- менеджера у готельному чи ресторанному господарстві;
- метрдотель;
- спеціаліст органів державної влади в готельно-ресторанній галузі;
- Еvent-менеджер;
- спеціаліст-аналітик готельно-ресторанного бізнесу;
- керівника підприємства, установи, організації у сфері відпочинку, культури і спорту;
- інспектор стандартизації, сертифікації та якості ресторанних та готельних послуг;
- начальника відділу з маркетингу та комерції у готельно-ресторанному бізнесі;
- керівника з реалізації та організації споживання товарів, продукції ресторанного господарства та послуг;
- спеціаліста матеріально-технічного забезпечення (економіст зі збуту, начальник відділу збуту);
- менеджера в санаторно-курортному господарстві;
- фахівця із гостинності в місцях розміщення (готелі, туристичні комплекси та ін.);
- фахівця-аналітика з дослідження товарного ринку;
- фахівця з організації дозвілля, організації туристичної та готельної діяльності;
- наукового співробітника чи викладача у навчальному закладі.
ДЕ ЗДОБУТИ ОСВІТУ?
Уманський національний університет садівництва гостинно відчинить свої двері всім бажаючим здобути професії ресторатора, готельєра та гарантує: висококваліфіковану теоретичну та практичну підготовку, дружню студентську родину, незабутні враження.