Меню

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 241 ГОТЕЛЬНО-РЕСТОРАННА СПРАВА ТА 242 «ТУРИЗМ» ЯК ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Студенти ІV курсу кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва, ОР «Бакалавр» спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм» з 18 січня 2021 року по 19 лютого 2021 року знаходилися на виробничій практиці в туристичних агентствах, готельно-ресторанних комплексах Вінницької, Київської та Черкаської областей України, де відпрацьовували навички функцій таких первинних посад: турагента, помічника менеджера туристичного підприємства, організатора туризму, офіціанта, помічника адміністратора готелю, помічник залу, та ін. Виробнича практика – важлива невід’ємна складова підготовки майбутніх фахівців в сфері обслуговування. За час проходження практики студенти набули навичок організації рекламної діяльності на туристичних підприємствах, отримали практичні навички з продажу турів, а також обслуговування клієнтів, приймали активну участь у вирішенні проблемних питань з покращення роботи підприємств сфери обслуговування.

Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи Уманський НУС взаємодіє з роботодавцями та надає студентам можливості вдосконалення отриманих знань на практиці. Завдяки цьому студент вже під час навчання стає активним учасником освітнього процесу, і професіоналом, який володіє актуальними компетентностями та є конкурентоспроможним на ринку праці.

Карантин звісно вніс певні корективи у проходження практики студентами, але не завадив їхній реалізації з дотриманням карантинних вимог безпеки, про що студенти також були проінформовані під час проходження інструктажів з техніки безпеки перед початком практики. Лише змінив форму. Адже потрібно було не просто забезпечити студентам належний рівень практики, а й подбати про їхню безпеку та безпеку їхніх рідних. Виробнича практика відбувалася у змішаній формі: безпосередньо на виробництві і он-лайн.

Проходження виробничої практики є важливою складовою освітнього процесу, яка не лише підвищує рівень підготовки, а й визначає готовність до самостійної трудової діяльності. Студенти після практики на підприємствах потрапляють в кадровий резерв компанії, або навіть одразу отримують пропозиції майбутнього працевлаштування. Кафедра туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС пропонує студентам безліч варіантів проходження виробничої практики (договорів співпраці є близько 50-ти з різними підприємствами у сфері гостинності).

До прикладу, цього річ серед баз практики були: ТОВ «Індокитай»,  Ресторан «Ben Chef», Готель «Umaninn», Кафе «Бриз», Кафе «Нон-Стоп», Спортивно-розважальний комплекс «Амарант», Кафе «Надія», Кафе «Весна», ПП «Турцентр «Сокіл», ДІКЗ «Трипільська культура», Уманський краєзнавчий музей, Мережа магазинів Горящих путівок, ТА «Компас тур», ТА «Манго плюс», Кафе «Корчма на зарембовій греблі», Туристична агенція «Соната». Відкритість до співпраці підприємств допомогла нам організувати практику для студентів університету на цих базах. Студентам дуже важливо бачити реальні процеси, розуміти специфіку їхнього фаху, розуміти бізнес «з середини». Ми вдячні керівництву підприємств за готовність працювати зі студентами. Це важливі процеси як для університету, так і для бізнесу.

Отриманий практичний досвід застосування спеціальних знань та комунікативних навичок, обов’язково стануть студентам у нагоді на шляху кар’єрного зростання та професійного удосконалення.

 

Людмила Транченко завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи