Меню

Правильно пити вино - справжнє мистецтво, яке потребує навчання та практики

21 лютого 2019 року завідувач кафедра туризму та готельно-ресторанної справи Людмила Транченко відвідала презентацію винних келихів світового рівня від ТМ «RIEDEL» та дегустацію Вин України з цих келихів. Захід такого рівня відбувався вперше в місті Умані.

Організатором даного дійства був сомельє Ігор Максименко, який неодноразово влаштовує дегустації першокласних вин власного виробництва та знайомить уманчан з світовими тенденціями та традиціями виноробства. Дегустацію проводив бренд-амбасадор ТМ «RIEDEL» в Україні Костянтин Відоборенко.

Дегустація вина – це справжнє мистецтво. Вона дозволяє не тільки насолодитися вином, але також зрозуміти його і описати. 

Це своєрідний заклик до наших почуттів: зору, нюху і дотику. Від простого до складного. Від білого до червоного. Від молодого до витриманого. Від сухого до солодкого. Від менш міцного до більш міцного. Це основні правила і послідовність дегустації вин.

Дегустація вина складається з 3 етапів: по-перше, зорового, або візуального, по-друге, ольфактивного, або нюхального, і, по-третє, смакового. Перші два етапи задіюють два незалежних органи чуття — очі та ніс, а на третьому етапі працюють чотири органи відчуття — очі, ніс, смакові рецептори та дотик.

Під час зустрічі учасники мали можливість на власних відчуттях переконатися у головному винаході компанії «RIEDEL» сприйняття смаку та аромату вина залежить від форми келиху.

Дегустація – найкращий доказ теорії «Riedel». Захід проходив у форматі шоу. На відміну від стандартних, бокальна дегустація була зрозуміла і легка для сприйняття любителям вина абсолютно різного рівня, від досвідчених винних критиків – до любителів. В ході дегустації учасники дегустували одне і те ж вино з різних келихів і порівнювали отримані відчуття.

Таким чином, дегустувалися різні типи вина, і колосальна різниця в ароматі, смаку і після смаку вражала всіх учасників дегустації. Навіть найзапекліші скептики змушені були погодитися з достовірністю впливу форми келиха на сприйняття смаку вина, оскільки вино проявляє абсолютно різні особливості в різних формах келихів.

Форма келиха направляє потік рідини на різні зони язика, тим самим формуючи смакові відчуття. Спеціальні форми келихів допомагають максимально отримати задоволення від вина, так як вони сприяють тому, що вино найкраще розкривається в такому келиху. Так, наприклад, вузький келих примушує нас рефлективно більше нахиляти голову назад, і таким чином вино по законам гравітації потрапляє на задню поверхню язика. А це означає, що будуть задіяні інші смакові рецептори.

На дегустації були представлені чотири різновиди келихів від ТМ «RIEDEL» (Рислінг, Шардоне, Піно нуар, Бордо) та відповідні Вина України (Рислінг, Шардоне, Піно нуар, Бордобленд).

В дегустаційному залі можна було не лише продегустувати всю лінійку вин, але і навчитися підбирати до вин правильні келихи, а також дізнатися про тонкощі еногастрономії і розібратися, як обирати вино до тієї чи іншої страви. Одне і те ж вино може сприйматися по-різному в залежності від пори року, доби, кольору стін, освітлення і температури в приміщенні, самопочуття дегустатора, тих страв, які він недавно з’їв і т.д.

Дегустація супроводжувалася розповіддю про компанію «RIEDEL», її історії, пояснення основних принципів, на яких заснована теорія про вплив форми келиха на наше сприйняття. 

Учасники дізналися багато цікавого про вино, його стилі, про винні регіони світу, сортові особливості виноградів та багато іншого. 

Дякуємо сомельє Ігорю Максименко за організацію та Костянтину Відоборенку амбасадору, менеджеру «Riedel» за цікаву лекцію та всім учасникам.

Людмила Транченко